SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - Nie aktywne ikony

poz - Pią 31 Sty, 2014 09:42
Temat postu: Nie aktywne ikony
Witam, mam problem otwieram swish max 4 i na górze ikony np do odtwarzania są nieaktywne gdzie jest problem. Mam win7 zrzut w zlaczniku jak to wygląda.


Wiem dlaczego są nie aktywne bo swish nie moze poszukać jakby flasha a jest zainstalowany

Januszr - Pią 31 Sty, 2014 16:02

No to trzeba zainstalować flashplayera - o czym informuje SwishMax. Jeżeli spełnisz wymagania systemowe to i będą ikony aktywne.
poz - Pią 31 Sty, 2014 16:17

Januszr napisał/a:
No to trzeba zainstalować flashplayera - o czym informuje SwishMax. Jeżeli spełnisz wymagania systemowe to i będą ikony aktywne.


No mam najnowszy czyli 12 ale wydaje mi się ze ten jest za "nowy" bo wcześniej miałem starszą wersje i wszystko działało... chociaz 11 już instalowałem i tez nic nie wiem co mam robić

Januszr - Pią 31 Sty, 2014 16:44

Z ciekawości zainstalowałem fp12. SwishMax 2, 3, 4 działają bez problemów. Czy możesz spróbować zassać FLashPlayer uninstaller, uruchomić, przeczyścić rejestr (np CCleaner) a następnie ZE STRONY ADOBE zassać instalkę FlashPlayer12 i zainstalować?
Jeżeli tak, to spróbuj i daj znać czy pomogło. Naturalnie bez UNINSTALL nie da się :)

poz - Wto 04 Lut, 2014 13:17

wiesz co odinstalowałem fp zainstalowałem najnowszego fp i podczas instalacji mam "blad aplikacja obecnie używana" nie wiem o co chodzi moze do fp trzeba kompa zresetować ?
Januszr - Wto 04 Lut, 2014 13:27

A antywirusa masz? A przeskanowałeś CCleaner? A wyłączyłeś przeglądarki, gadusradu, srype, fakbuka, naszemklasem i inne takie?
poz - Wto 04 Lut, 2014 13:37

tak wylączyłem przegladarki i antywirusa pierwszy raz mam taki problem. Ccleaner niby naprawił błędy w rejestrze
Januszr - Wto 04 Lut, 2014 13:44

Heh :)
To Ci ciekawostka.
To w takim razie masz aplikację, która podczas instalacji nowego FP używa starego FP. Np desktop z jakimiś pierdułami jak kalendarze, notatniki, tapetę z zegarem i inne ? Trudno się domyślić. Może łatwiej będzie jak naciśniesz alt+ctrl+del i wyświetlisz managera zadań. Potem zakładka "aplikacje" - zrób zrzut ekranu, potem "procesy" - zrób zrzut ekranu i załącz tutaj dwa gify. Wystarczy 16 odcieni, aby wielkość była odpowiednia dla tego forum. Popatrzę i może uda mi się coś wykombinować.

poz - Wto 04 Lut, 2014 14:29

udało się zainstalować w menadzeże pozamykałem kilka dodatkowych rzeczy i się zainstalował ale swish nadal nie trybi sprawdzę jeszcze jedna rzecz. Dam znać
Januszr - Wto 04 Lut, 2014 16:06

Ciekawe - to może SupportCall trzeba zapytać, bo mi pomysły się skończyły... Chyba, że w Swish poprzestawiałeś sobie ustawienia preview, np w Tools, preferences, Player - powinno być ustawione na automat.
Możliwe także (choć u mnie śmiaga ok), że musisz to zainstalować i uruchamiać z przywilejami administratora.
Zawsze możesz zainstalować pod linux i się cieszyć wersją emulowaną. Tam nie ma kłopotów.

poz - Wto 04 Lut, 2014 18:09

kurcze jestem w preferencjach i nie widze nic odnośnie Player mam tylko: wygląd, edycja, szablon, komponenty, eksport, efekty, filtry odtwarzacz, edytor skryptu includy, ostrzezenia, hasła, ukrywanie okien, przeglądarki, aktualizacje, backup... gdzie jeszcze moge tego szukać ?
Januszr - Wto 04 Lut, 2014 18:36

Wywal te tłumaczenie polskopodobne - nie jest potrzebne a robi dużo zamieszania.

Zapomniałem jeszcze o jednym: czy zainstalowałeś Flash Player ActiveX control???? Jeżeli nie to niestety muszisz tego poszukać na stronach adobe albo uruchomić internetexplorer i zassać flashplayer intrnetemexplorerem. Strona adobe wykryje internetexplorer i zainstaluje wspomniany Flash Player ActiveX control.

poz - Wto 04 Lut, 2014 19:31

Kolego jesteś dobry w te klocki :) pomogło zainstalowanie Flash Player ActiveX control

JEŚLI ktokolwiek ma ten sam problem zainstalujcie Flash Player ActiveX control i będzie ok. dzięki za pomoc wszystkiego dobrego ;p

Januszr - Wto 04 Lut, 2014 19:38

Zwykłe szczęście początkującego...
shastaan - Czw 06 Lut, 2014 14:26

Rozbawiłeś mnie :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group