SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Skrypty do programu SWiSH2 i SWISHmax - Jak odczytać zawartość Static Text

elvis101 - Wto 04 Cze, 2013 19:03
Temat postu: Jak odczytać zawartość Static Text
Czy możliwe jest w Swishu odczytanie zawartości (tekstu) ze statycznego pola tekstowego? Jeżeli tak, proszę o przykład skryptu.
Mam w projekcie statyczne pola tekstowe ze względu na opcję "full justify" (nie ma jej w dynamicznych). Nie potrzebuje ich zmieniać, ale chciałbym je odczytać i przypisać do zmiennej.
Próbowałem przez TextSnapshot() ale ta metoda w Swishu nie chce działać.
Przykład skryptu dla pola o nazwie tekst1 (typu static, zaznaczone"target"):

var my_mc:MovieClip = tekst1;
var my_snap:TextSnapshot = my_mc.getTextSnapshot();
var count:Number = my_snap.getCount();
var theText:String = my_snap.getText(0, count, false);
trace(count); // zwraca NaN
trace(theText); // zwraca undefined


Z góry dzięki za pomoc.

Januszr - Wto 04 Cze, 2013 20:04

nie da się statycznych zmieniać dynamicznie ;)
elvis101 - Wto 04 Cze, 2013 20:17

Januszr napisał/a:
nie da się statycznych zmieniać dynamicznie ;)

Wiem, ale ja chcę odczytać, a nie zmieniać.

Januszr - Wto 04 Cze, 2013 21:31

Sądzę, że nie da się, bo text statyczny nie może być używany jako var. Nie upieram się co do możliwości napisania skryptu OCR w SM i używania go do czytania zmiennych.
elvis101 - Wto 04 Cze, 2013 21:59

Januszr napisał/a:
Sądzę, że nie da się, bo text statyczny nie może być używany jako var. Nie upieram się co do możliwości napisania skryptu OCR w SM i używania go do czytania zmiennych.

Dzieki za odpowiedź. W ActionScript 2 istnieje klasa i obiekt TextSnapshot (przykład skryptu w pierwszym moim wpisie) pozwalająca pracować z tekstem statycznym i odczytywać jego zawartość (.getText), ilość znaków (.getCount) itp.
Rozumiem, że klasa TextSnapshot nie została po prostu zaimplementowana w Swish-u?

Januszr - Sro 05 Cze, 2013 18:23

niestety moja wiedza jest za mała aby stworzyć funkcje o których piszesz. Być może pytanie na forums.swishzone.com pomoże rozwiązać problem?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group