SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Zlecenia - Wykonanie CMS'a ...

Piotr - Sro 29 Lut, 2012 10:40
Temat postu: Wykonanie CMS'a ...
Witam !!

Zlecę wykonanie CMS'a do stronki/galerii foto.

Kontakt na PW lub GG 4579139

Pozdrawiam ... :-D=

Januszr - Sro 29 Lut, 2012 12:34

o f e r i a . p l
w Swish to drogo wyjdzie. W PHP będzie taniej i chyba nieco lepiej.

Piotr - Sro 29 Lut, 2012 16:06

Myślisz że taki jakiś prosty wykonany w słiszu to drogi będzie ?
mielu - Sro 29 Lut, 2012 19:17

Podaj więcej szczegółów, jak pobierane dane (txt, sql) co z obrazkami?
Januszr - Sro 29 Lut, 2012 20:44

Cytat:
Myślisz że taki jakiś prosty wykonany w słiszu to drogi będzie ?

W Swish nie ma "prostych" rzeczy :) ... Ponadto i tak będziesz musiał napisać upload w php a potem ewentualnie przekazywać do niego dane z pliku swf - dokładnie tak jak jest zrobiona wysyłka poczty (contact form) z SWF.
Ponadto nie sądzę, abyś to robił dla siebie. Jeżeli mylę się to ok, jeżeli jednak nie to możesz spodziewać się ciągłych zmian i wątpliwych "udoskonaleń" od kLienta, więc z tego powodu lepsze także PHP.
Ponadto nawet można w sieci znaleźć free php cms :)
Gorzej ze swish cms :P

Piotr - Czw 01 Mar, 2012 13:15

Januszr napisał/a:
... Ponadto i tak będziesz musiał napisać upload w php a potem ewentualnie przekazywać do niego dane z pliku swf - dokładnie tak jak jest zrobiona wysyłka poczty (contact form) z SWF.
Ponadto nie sądzę, abyś to robił dla siebie. Jeżeli mylę się to ok, jeżeli jednak nie to możesz spodziewać się ciągłych zmian i wątpliwych "udoskonaleń" od kLienta, więc z tego powodu lepsze także PHP.


Ponadto po pierwsze primo - a wiec lipa, jeśli trzeba pisać do tego upload w PHP (nie znam sie na PHP i nie mam głowy by ustawiać te wszystkie hmod'y itp)

Ponadto po drugie primo - Nie mylisz się, nie robię tego dla siebie a dla kumpeli która zajmuje sie fotografią krajobrazową, a pojęcie o dodawaniu fotek na stronie ma takie jak ja o PHP lub innych sql'ach. Stąd pomysł aby wykonać Jej to z CMS'em który mogła by obsłużyć.

Ponadto po trzecie primo - watpliwych udoskonaleń z Jej strony nie będzie bo robie to dla Niej za free (darmo - jeśli kogoś rażą anglicyzmy), więc eskalacji sie nie spodziewam.

No cóż ... w takim razie będę musiał Ją zmartwić i poinformować że nie jestem w stanie wykonać tej stronki.

Za info dziękuję i pozdrawiam ... :-D=

shastaan - Czw 01 Mar, 2012 19:04

Myślę, że koleżanka nie porzebuje aż cmsa, żeby dorzucać zdjęcia.
Najprostsze rozwiązanie jakie sobie wyobrażam to duplicate movie clip wywołany na pętli z inkrementacją zmiennej aż jej wartość osiągnie wartość zmiennej z pliku txt (ilość zdjęć) i do tworzonych movie klipów ładowanie jpgów odpowiednio nazwanych.

Mówiąc nieco inaczej, koleżanka po obrobieniu zdjęć wrzuca je tylko do katalogu pamiętając by je odpowiednio nazwać.
Na przyklad ma już 10 i dorzuca kolejne 5: "foto11.jpg", "foto12.jpg", "foto13.jpg", "foto14.jpg", "foto15.jpg".
Potem zmienia tylko wartość zmiennej w pliku txt z 10 na 15 i flash player wie ile razy ma powielić mc i ile ma załadować zdjęć.

Jeszcze prościej mówiąc, wystarczy umieć obsłużyć notatnik i coś do ftp'a. Bo photoshopa czy lightrooma pewnie zna.

mielu - Pią 02 Mar, 2012 08:34

Jestem w stanie napisać panel opierający się na php i txt lub xml cz też mysql, ale do tego potrzebne są informacje jaka jest struktura strony? Wiadomo rzeczą jest że jak ktoś dodaje obrazki i teksty bezpośrednio w :swish to nie ma mowy o żadnym cms
Piotr - Pią 02 Mar, 2012 10:11

mielu napisał/a:
Jestem w stanie napisać panel opierający się na php i txt lub xml cz też mysql, ale do tego potrzebne są informacje jaka jest struktura strony? Wiadomo rzeczą jest że jak ktoś dodaje obrazki i teksty bezpośrednio w :swish to nie ma mowy o żadnym cms


Ale to i tak będzie sie "opierało" o jakieś bazy ? (PHP, MySql) bo to potem trzeba ustawiać jeszcze jakieś pierdoły na koncie serwera.

Fotki i texty były by dodawane z poziomu CMS'a, bo dziewczyna nie qma nic ze słisza.

Jaka była by cena, bo przyznam że z kasa u mnie krucho ... :?

Pozdrawiam ... :-D=

mielu - Sob 03 Mar, 2012 14:47

można zrobić prosty upload plików w php
potem funkcje, która przekaże do swisha tablice z nazwą i ilością plików, lub wygeneruje xml. Ale to trzeba mieć już jakiś pomysł na wykonanie samej strony.

MagdaP5345 - Czw 25 Kwi, 2013 11:37

I jak postępują prace?
mielu - Pią 26 Kwi, 2013 08:19

Pewnie dalej są z fazie projektu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group