SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Moja strona w SWiSH-u - Koncepcja strony

jac_szcz - Czw 24 Lut, 2011 16:40
Temat postu: Koncepcja strony
Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, gdyż mam już koncepcję na stronę...
Proszę o sugestie co zmienić, ulepszyć itp.
Działa narazie tylko link kontakt :)
http://hitecs.webhop.org/...test/index.html
Pozdrawiam

Januszr - Czw 24 Lut, 2011 17:43

trochę mi to wygląda na stronę zakładu pogrzebowego - kolorystyczny syf, zupełnie jak u mnie :)
Dlaczego trzeba kliknąć na napis aby poszło dalej? Można zrobić, że idzie dalej powiedzmy po 2 - 3 sekundach, albo aby kliknięcie gdziekolwiek powodowało przejście dalej.
Link mail on rollover - mało to płynne i mało "widowiskowe" - zrób może to w Movie clip i daj jakiś ciekawszy efekt?
Te płatki kosmetyczne, czy tampony różowe i białe - dlaczego nie ma tła na całej stronie?
Ja rozumiem, że cluby to już dla tych co nie jadają obiadów tylko lancze i starają się być jazzy (czy jak to się pisze) ale mi bardziej pasowało by gdyby zamiast LOADING było "ładowanie" - i zdecydowanie mniej kontrastowe, bo oczy aż bolą (być może zapalenie spojówek ma coś z tym wspólnego).
Samo zwijanie KONTAKT mało płynnie wygląda - może warto zastosować efekt MOVE?
To tyle :)
Pozdrawiam...

shastaan - Czw 24 Lut, 2011 22:46

Januszr napisał/a:

Dlaczego trzeba kliknąć na napis aby poszło dalej? Można zrobić, że idzie dalej powiedzmy po 2 - 3 sekundach, albo aby kliknięcie gdziekolwiek powodowało przejście dalej.

W pełni się zgadzam z Januszem. Ten pierwszy efekt bym pokazał już w preloaderze. Po skończeniu ładowania automatycznie bym przeszedł do kolejnej sceny bo ona i tak ma intro.
Januszr napisał/a:
Link mail on rollover - mało to płynne i mało "widowiskowe" - zrób może to w Movie clip i daj jakiś ciekawszy efekt?

Prawda to.
Januszr napisał/a:

Te płatki kosmetyczne, czy tampony różowe i białe - dlaczego nie ma tła na całej stronie?
I tu się zgodzę. Najfajniej by było zrobić "fullstage flash" a jeśli nie chcesz tego robić, z jakiegokolwiek powodu, to przynajmniej zadbaj o to by te błyski nie wchodziły na krawędzi flasha bo to drażni. Widać gdzie się kończy flash. Nie mówiąc o tym, że pokazujesz, że albo nie umiesz zrobić full stage albo Ci się nie chciało :]

Januszr napisał/a:
"ładowanie" - i zdecydowanie mniej kontrastowe, bo oczy aż bolą
czy loading czy ładowanie to już kwestia targetu (odbiorców strony) więc Ci wierzę, że sam zdecydujesz najlepiej ale faktycznie trochę bym to zgasił bo jest za ostre (ja nie mam zapalenia spojówek).

Dodatkowo:
Moim zdaniem kompletnie niepotrzebne i denerwujące jest powtórne animowanie się menu gdy już zwiniesz podstronę. Kompletnie niepotrzebny jest guzik "powrót". Otworzy się kontakt to powinien się zwinąć i od razu rozwinąć w inną podstronę dopiero gdy się ją kliknie. Już bez żadnej animacji menu.

Typografia treści też budzi moje wątpliwości, choć to kwestia dyskusyjna. Mianowicie, albo mniejszy rozmiar fonta albo inny font. Nie wygląda to, moim skromnym zdaniem, zbyt elegancko w tym kroju i w tej wielkości.

Ostatnia uwaga, audio player nie pasuje stylem do reszty za bardzo.

Pojechaliśmy po Tobie troszkę bo prosiłeś :]
Mi się jednak generalnie bardzo podoba.

jac_szcz - Pią 25 Lut, 2011 12:59

Dzięki za komentarze, więc tak:
Kolorystyka mi odpowiada i raczej w mojej ocenie odbiega od zakładu pogrzebowego, ale o gustach się nie dyskutuje...
Ten pierwszy efekt gdzie trzeba kliknąć faktycznie przeszkadza i spróbuję zrobić z tego preloader - dobry pomysł.
Link mail on rollover zostanie poprawiony na ciekawszy.
Co do fullstage, muszę się przyznać, że nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o swisha, jest to moja druga strona (pierwsza to www.pijalniasokow.pl - nie jest rewelacyjna ale jak na pierwszą przygodę ze swishem może być) i nie bardzo wiem jak to się robi.
Rozmiar całego clipu jest taki a nie inny bo wiem, że oglądając stronę w innej rozdzielczości niż moja może się źle prezentować.
Jeżeli możecie mi powiedzieć jak to poprawić, chętnie się nauczę:)
Co do preloadera nie wiem co ma on do lanchy/obiadów czy do bycia jazzy po prostu wrzuciłem pierwszy lepszy i nawet nie wiedziałem, że jest tam loading a nie ładowanie - oczywiście zmienię to. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z kontrastem bo preloader jest szary czy biały... chyba, że o czymś nie wiem.
A i jeszcze jedno, jak mogę sprawdzić wygląd i działanie preloadera? Po włączeniu clipu od razu wskakuje pierwsza scena bo na dysku nie musi się ładować :)
Jeżeli chodzi o powtórnie animowane menu kiedy się zwinie podstrona też mnie to denerwuje ale nie wiem jak to poprawić. Zwijanie się menu to inna scena, po zakończeniu której ustawiłem gotoAndPlay("index", 61); sądząc, że menu (index) rozpocznie się od klatki 61 czyli od uruchomienia się wacików tamponów czy jak to tam nazywacie i tak się dzieje tylko nie wiem dlaczego powtórnie się animuje menu skoro to zdarzenie ma miejsce w klatce 1-25...
Trochę zamotałem ale chyba wiadomo o co mi chodzi.
Nad audio playerem naprawdę się namęczyłem zważywszy na to, że nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o swisha i skrypty... Ale wygląd oczywiście jest prosty do zmiany - jakieś pomysły jak go zmienić?

OK, raz jeszcze dzięki za komentarze.
Pozdrawiam

shastaan - Pią 25 Lut, 2011 14:11

Kolorystyka mi się osobiście też podoba. Jest klasycznie i elegancko.

Pełny ekran masz po mojemu wklejony tutaj: http://swish.wodip.opole....opic.php?t=5313 jak będziesz miał kłopoty to pytaj.

Preloader jest właśnie oparty na bardzo odcinającej się czcionce standard albo pixel i jest bialy na czarnym. Zmieniłbym białe elementy na szare, nadal zbliżone do bieli ale nie całkiem białe. Dajmy na to #999999.

Co do rozwijającego się co chwilę menu - to jest movie clip czy bezpośrednio są w timeline sceny?

Co do audio playera to projektować za Ciebie nie będziemy :] Jeśli jesteś odpowiedzialny za logotyp P!VNICA to dasz sobie rade spokojnie :] A jak nie to kombinuj, żeby był podobny w charakterze. Na razie masz w logo ładny, smukły, elegancki, szeryfowy krój pisma a w playerze klocki jak z IMPACT :] Dlatego się gryzie.

jac_szcz - Pią 25 Lut, 2011 16:15

Z pełnym ekranem spróbuję ale może być ciężko :)
Rozwijające się menu to movie clip w którym są buttony i to na nich jest wsadzone Slide In From Left, gdybym ruch zrobił bezpośrednio na movie clip to menu wjeżdżałoby w kółko... Zupełnie nie wiem jak mam to zrobić.
Logotyp jest zrobiony przeze mnie. Coś pokombinuję z playerem.

shastaan - Pią 25 Lut, 2011 18:54

Z pelnym ekranem nie jest tak trudno jak przejrzysz ten mój plik FITSTAGE, jak nie będziesz kumał to pytaj.

z menu możesz zrobić na przyklad tak:
1 scena - preloader;
2 scena - intro i slide in menu
3 scena - scena głowna na ktorej widać tło i guziczki statycznego już menu
4 scena - kontakt
5 scena - galeria
6 scena itp.

Z każdej sceny możesz wcisnąć guzik menu, który odtworzy bierzącą (przykładowo 4tą) scenę do końca - zamknięcie podstrony i przejdzie do 5tej bo wcisnąłeś guzik galeria. W ogóle nie wracając do sceny gdzie jest animacja menu.

Są znacznie łatwiejsze i bardziej eleganckie rozwiązania ale jak już tak zacząłeś to możesz tak skończyć i będzie działało :]

Jak chcesz to załącz swi to zobaczymy co z tym MC z menu jest nie tak i poprawimy, żeby się nie animował w kółko :]

Z logotypem dobra robota =]

jac_szcz - Pią 25 Lut, 2011 23:30

Dzięki za podpowiedź, z menu się udało. Co prawda nie zrobiłem jeszcze działających buttonów z podstrony ale zastanawiam się czy jest to konieczne. Początkowe zamierzenie było takie aby podstrona (w tym wypadku narazie tylko kontakt) była wyświetlana w oknie (przeźroczysty, przyciemniony element jakby imitujący szkło).
http://hitecs.webhop.org/...est2/index.html

Co do pełnego ekranu próbowałem ogarnąć Twój plik i coś tam wyszło ale tło jest jakby rozciągnięte i strona po kilku sekundach zaczyna zmieniać rozmiar.
http://hitecs.webhop.org/...lscr/index.html

shastaan - Sob 26 Lut, 2011 15:29

Musisz pokazać pliki bo aż nie mam pomysłu co tam popsułeś :] Coś dziwnego się tam dzieje.
jac_szcz - Nie 27 Lut, 2011 17:20

W załączniku swi
shastaan - Nie 27 Lut, 2011 19:09

Szerokość i wysokość MC background Ci się zmienia ze względu na animację więc musisz zmienić skrypt tak by nie skalował całego MC background tylko jego najnizszy element - bg

1. Zaznacz "target" na prostokącie bg w MC background
2. zmień skrypt pod "engine" na ten:
Kod:
onFrame (5) {
    _parent.background.bg._width = Stage.width;
    _parent.background.bg._height = Stage.height;
    _parent.background._x = Stage.width / 2;
    _parent.background._y = Stage.height /2;
    _parent.obiekt._x = Stage.width / 2 - 400;
    _parent.obiekt._y = Stage.heigth / 2 - 300;
    }
   
onFrame(10) {
    _parent.obiekt.loadMovie("main.swf");
    }
   
onFrame (15) {
    _parent.background.bg._width = Stage.width;
    _parent.background.bg._height = Stage.height;
    _parent.background._x = Stage.width / 2;
    _parent.background._y = Stage.height /2;
    _parent.obiekt._x = Stage.width / 2 - 400;
    _parent.obiekt._y = Stage.height / 2 - 300;
    }
   
onFrame(65) {
    this.gotoAndPlay(14);
    }


Zmienia się tylko to, że pierwsze dwie komendy na klatce 5 i 15 mają dodane "bg."

jac_szcz - Sro 02 Mar, 2011 13:18

No i udało się. Masz u mnie piwko :)
http://hitecs.webhop.org/...lscr/index.html

Ale jak to zwykle bywa, pojawił się kolejny problem - audio player.
Jest to osobny plik swf. Mam go wstawić w index.html jako obiekt nad fitstage.swf czy jakoś inaczej?

Januszr - Sro 02 Mar, 2011 17:40

Jeszcze zrób te pojawiające się tampony jako random i uzależnij od ruchu myszy :P
shastaan - Sro 02 Mar, 2011 17:48

Zmień sobie <title></title> :D

W main.swf (czy jak sobie nazwałeś swf ładowany do MC obiekt) utwórz MC i do niego załaduj audio player na tej samej zasadzie jak obiekt.

jac_szcz - Pią 04 Mar, 2011 15:36

Próbuje, próbuje i nie wychodzi! Audio player włożyłem do main ale nie mogę zrobić tak aby działał razem ze stroną. Najlepiej by było aby audio player był osobnym plikiem swf i wtedy do fitstage byłby ładowany audioplayer.swf i pod spodem main.swf. Jest to do zrobienia?
shastaan - Pią 04 Mar, 2011 16:41

Jest to do zrobienia. Na tej właśnie zasadzie proponowałem zrobić ładowanie do main.
Fitstage.swf ładuje sobie main.swf a main.swf ładuje sobie audioplayer.swf.

jac_szcz - Pią 04 Mar, 2011 20:29

Ale mi wbiłeś klina z tym fitstagem!! :)
Zrobiłem jak napisałeś ale wszystko się posypało...
http://hitecs.webhop.org/...scr2/index.html

W załączniku swi fitstage, main i mp3, nie przypuszczałem że będzie z tym tyle roboty!! :)

shastaan - Sob 05 Mar, 2011 12:47

Zamieszałes się strasznie.

Zrobiles 2 razy fitstage.

Ma być 1 fitstage, jeden main, ladowany do obiektu.

MC do którego coś ładujesz musi mieć transformation point "lewy górny".

W main ma być tylko preloader i scena z treścią, żadnego dzielenia na 14 scen.
Jak chcesz dzielić to ładuj następne swfy: zrób plik pivnica.swf, events.swf, bar.swf, photogallery.swf, kontakt.swf.

Wtedy będziesz miał fitstage.swf, który _root rozciągnie na pełny stage i załaduje na środek plik main.swf. tylko jedna scena w pliku fitstage.
Plik main.swf będzie zawierał menu i MC, do którego guziki menu będą ładować odpowiednie swfy z podstronami. tylko jedna scena w pliku main.
Podstrony, na przykład photogallery.swf, będą już zawierać preloadery oraz sceny z treścią bo mogą coś już ważyć.

Jasne to?

jac_szcz - Nie 06 Mar, 2011 15:40

Chyba jednak spasuje, fitstage i main jako tako wyszło, ale jak mam do tego zrobić player, który cały czas będzie działać, również na kolejnych podstronach z plików swf to chyba zostanę przy moim okienku :)
Januszr - Nie 06 Mar, 2011 18:05

:)
Player zrób w scenie BACKGROUND i będziesz miał go wszędzie.

shastaan - Nie 06 Mar, 2011 20:05

Możesz zrobić tak jak Januszr sugeruje. Rozwiąże to problem.
Ja bym jednak osadził player w pliku main.swf :] Wtedy nie będziesz się musiał martwić jego pozycjonowaniem na stage - nie będziesz musiał dopisywać kodu do engine w fitstage. Wtedy też będzie zawsze - niezależnie od sceny i nie będzie się przeładowywał.

jac_szcz - Pon 07 Mar, 2011 16:59

Więc tak, osadziłem player w fitstage sądząc, że jeżeli tło zostaje cały czas to player będzie na swoim miejscu. Niby wszystko dobrze wygląda, skrypty przepisane ale muzyczki nie ma :)
http://hitecs.webhop.org/...scr3/index.html
Dodatkowo stworzyłem kontakt.swf, w main.swf w buttonie kontakt wpisałem loadmovie i też dziwne rzeczy się dzieją. Jak zrobić aby po kliknięciu buttona w main, fitstage ładował kontakt?
W załączniku swi fitstage, main i kontakt.

shastaan - Pon 07 Mar, 2011 18:38

Masz krok do przodu. Poprzenoś wszystko gdzie należy, pousuwaj zbędne rzeczy i powinieneś dać radę dociągnąć to do końca.

Muzyczce się nie przyglądałem jeszcze. Zrób żeby to miało ręce i nogi to się przyglądnę.

jac_szcz - Pon 07 Mar, 2011 20:11

Dzięki, ale chyba problem tkwi głębiej... po kliknięciu kontakt, kontakt.swf ładuje się niżej, nie wiadomo dlaczego i przeniesienie poza zakres clipu niby załatwia sprawę, ale przez ułamek sekundy widać białą ramkę, która jest poniżej i dlaczego nie znika logo, które było w main? Buttony po kliknięciu w kontakt znikają a logo zostaje. Czeski film...
Czy funcja loadmovie jest w porządku? wygląda tak jakby main zostawało a powinno być nadpisane przez nowy clip...

Januszr - Pon 07 Mar, 2011 20:47

jac_szcz, a tak... zupełnie z innej beczki... Po kiego ładujesz swf? Czemu nie zrobisz jednego pliku? Było by łatwiej. W background SCENE wrzucasz playera tło. Reszta w kolejnych scenach. I nic nie będzie się przesuwać.
shastaan - Wto 08 Mar, 2011 10:31

1. Nie tkwi głębiej tylko załączyłem złe pliki bo mi się coś porypało. Teraz masz te lepsze :]

2. W main i kontakt miałeś zupełnie niepotrzebne puste sceny z białymi ramkami - stąd biała ramka. - Poprawiłem.
3. Nie pilnujesz transformation point MC do którego ładujesz swf
4. Dlaczego nie znika logo? Bo nie kazałeś mu znikać. Dlaczego miałoby znikać? Zmieniłem skrypt pod guzikiem kontakt i teraz logo znika.
5. Funkcja loadmovie nie była w porządku bo wydałeś polecenie buttonowi, by ładował film.
Dołożyłem Ci MC podstrony do main. Teraz guzik kontakt wydaje polecenie temu MC, żeby ładował film. MC podstrony ma odpowiednią wysokość szerokość, transformation point i pozycje. Dlatego wszystko działa poprawnie, kontakt.swf wyświetla się tam gdzie należy, dlatego nie znika zawartość MC buttony (on już nic nie załadowywowywuje) i dlatego zostają teraz guziki po kliknięciu na kontakt.
6. Jak wspomniałem nie znikają Ci już guziki z menu po wczytaniu kontakt.swf a pojawiają się nowe z tego pliku. Przemyśl sobie jak to rozwiązać. Z których w którym momencie zrezygnować.
7. Main to swf i nie może zostać nadpisany przez nowy clip bo nowy klip ładuje się do main. Gdyby był nadpisany to nowy klip nie miałby się do czego ładować i main nie byłby nadpisany. :D

Jak używasz loadmovie to ładujesz swf do MOVIE CLIPU i jego zawartość jest zastąpiona tym co ładujesz (dlatego znikały Ci guziki z MC buttony). Main natomiast jest plikiem swf a nie movie clipem. Nie może więc zostać nadpisany chyba że załadujesz coś innego do MC obiekt (ten w fitstage). Kumamy?

jac_szcz - Sro 09 Mar, 2011 12:32

Dzięki wielkie po raz kolejny:)
Niby wszystko chodzi i działa:
http://hitecs.webhop.org/...scr4/index.html
Jak mogę wyeliminować miganie obiektów podczas ładowania swf?
Podczas klikania w link logo zawsze jedzie do góry i otwiera się ramka, czy mogę w funkcji loadmovie wpisać aby swf rozpoczynały się np od klatki 30, czyli już po tej animacji?
Animacja jest uruchamiana tylko na początku oraz wtedy kiedy zamknie się okienko na krzyżyku i kliknie link.
Myslałem o tym, żeby z tej animacji zrobić osobny swf, ale wtedy musiałbym ich zrobić tyle ile jest linków co znowu zwiększy rozmiar strony...

shastaan - Sro 09 Mar, 2011 13:33

Nie wiem o jakim miganiu mówimy.

Nie podoba mi się, że znika Ci menu po wciśnięciu. Raczej bym wywalił z swfów podstron menu i zostawił je w main.

Te 30 klatek możesz przenieść do main i zbudować nawigację na timeline.

Możesz zrobić jeden swf z animacją, który na końcu wyda polecenie loadmovie na podstawie zmiennej więc nie będzie konieczne robienie tego dla każdej podstrony osobno.

Januszr - Sro 09 Mar, 2011 13:47

A ja swoje 5 groszy wetknę pomiędzy wódkę a zakąskę: jac_szcz, to wygląda fajnie.
jac_szcz - Sro 09 Mar, 2011 17:33

Mówiąc o miganiu chodzi mi o to, że po kliknięciu w link, logo i menu znikają na ułamek sekundy. Klikając na krzyżyk, również jest krótkie mignięcie Denerwuje mnie to...
Faktycznie, menu wstawię na stałe do main... nie wiem czemu na to nie wpadłem :)
Logo, też bym wstawił gdyby nie było ruchome... chyba że mogę w jakiś magiczny sposób zrobić tak aby w main po kliknięciu buttona najpierw logo szło do góry a następnie ładowała się podstrona... wtedy logo też bym wyrzucił z swfów.
Ewentualnie ruch loga mogę zrobić w nowym clipie ale po skończeniu sceny skąd program będzie wiedział, który link był kliknięty. Pewnie da się to zrobić na zmiennych ale znowu przeceniam swoje siły:)

shastaan - Czw 10 Mar, 2011 12:10

Przeniesienie logo i menu do main załatwi sprawę migania. Miga bo znika w main a swf podstrony się jednak ładuje jakąś jednostkę czasu :]

Możesz na timeline zrobić animacje logo w main a na końcu animacji wrzucić ładowanie swfa.
Guzik bedzie wtedy wydawał polecenie tylko gotoAndPlay(odpowiednia klatka) a loadMovie wywoływane z timeline po animacji logo.

1. robisz tych animacji odpowiednio dużo i każda kończy się ładowaniem innego swfa

lub

2. dopisujesz do każdego buttona skrypt
Kod:
zmienna_laduj = 1
lub 2 lub 3 itp, w zależności od buttona. LoadMovie potem musi wczytać tą zmienną i załadować odpowiedni swf.

jac_szcz - Sro 06 Kwi, 2011 17:37

Witam po długiej przerwie, niestety natłok pracy nie pozwolił na dalsze modyfikacje:)
W końcu się za to zabrałem, wyeliminowałem zupełnie miganie i dzięki Wam chyba jest w porządku.
http://hitecs.webhop.org/...lscr/index.html
Pozostała sprawa audioplayera, którego osadziłem w fitstage. Niby wszystkie skrypty są pokopiowane ale nie działa...
Mogę liczyć na dalszą pomoc? :)

Gyver - Sro 06 Kwi, 2011 18:40

Sugeruje przyśpieszyć animację otwierania i zamykania "okien". Co do playera to w zupełności wystarczyłby przycisk włączający lub wyłączający muzykę. Rzadko kiedy stosuje się pełny odtwarzacz.
shastaan - Sro 06 Kwi, 2011 18:54

Zgadzam się z Gyver'em, te animacje będą na dłuższą metę wkurzać, mozna by je troche skrócić.

Co do playera to nie pomożemy póki nie załączysz fitstage.swi

jac_szcz - Sro 06 Kwi, 2011 19:14

Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie ładowane okna trochę wkurzają, więc przejścia między kategoriami zrobię bez ładowania, tylko treść będzie się zmieniała, natomiast po zamknięciu okna i kliknięciu linka będzie ładowanie...
Co do audioplayera chcę aby był w całości, w załączniku fitstage, w którym jest umieszczony.
Jeszcze jedno pytanie (pewnie wyda się banalne).
Chcę aby po kliknięciu buttona, zanim wskoczy polecenie loadmovie, wykonała się animacja, jak mam to zrobić?? Proszę o najprostsze rozwiązanie :)

shastaan - Czw 07 Kwi, 2011 00:31

Co do playera to nie przyglądam sie nawet w czym dokładnie problem bo wydaje mi się, że pomoże umieszczenie go w fitstage w osobnym MC. Wydaje mi się, że skopiowałeś zawartość playera bez MC, który go zawierał (i nazywał się song), tak na pierwszy rzut oka.

Co do animacji przed loadMovie to kliknięcie buttona prowadzi nas do klatki, w której zaczyna się animacja, po której zakończeniu wykonujemy skrypt loadMovie (z tym, że nie przypisujemy go do kliknięcia tylko do ostatniej klatki tej animacji - onFrame)

jac_szcz - Czw 07 Kwi, 2011 06:39

Wydaje mi się, że wszystko dobrze skopiowałem, w załączniku swi playera oraz fitstage.

Co do animacji czy chodzi o coś takiego, że w scenie mam

onFrame (99, afterPlacedObjectEvents) {
stop();
}

czyli zatrzymuje się w 99 klatce i po kliknięciu buttona wsadzam animację do klatki nr 100 i po jej zakończeniu wskoczy loadmovie?
Nie mam pojęcia jak to zrobić...

[ Dodano: Nie 10 Kwi, 2011 17:55 ]
Nie chciałbym być natrętny ale męczę się z tą moją stronką i nie daje rady. Pomoże ktoś? :)

shastaan - Wto 12 Kwi, 2011 10:50

Dokładnie tak jak piszesz.
Jeśli masz stop na 99tej to button ma mieć tylko kod gotoAndPlay (frame czy tam label - klatka 100). Na klatce 100 początek animacji. Na ostatniej klatce animacji masz mieć skrypt przypisany do sceny
Kod:
onFrame(ostatnia klatka animacji) {
loadMovie("movie.swf");
}

jac_szcz - Wto 12 Kwi, 2011 13:50

Na scenie mam ustawione
onFrame (30) {
stop();
}

Na animacji, która zaczyna się od klatki 31 mam
onFrame(40) {
_parent.logo._visible=false;
_parent.tekst._visible=false;
_parent.ramka_png._visible=false;
_parent.podstrony.loadMovie("photogallery.swf");
}

Na buttonie mam
on(release) {
gotoandplay(31);
}

Po uruchomieniu swf cała scena idzie aż do klatki 40 po czym zostaje załadowany nowy swf.
W scenie mam stop na 30 klatce więc dlaczego akcja się nie zatrzymuje?

Dodam jeszcze, że ustawiając w animacji
onFrame (30) {
stop();
}
nie idzie dalej, ale button gotoandplay(31) nie działa...

shastaan - Wto 12 Kwi, 2011 20:32

stop masz na timeline sceny a animacja jest w movie clipie (tylko się do myślam, że chodzi o tą animację w ramka_png, bo tego nie napisałeś)

guzik prowadzi do klatki 31 sceny (a takiej nie ma bo ta ma tylko 30 klatek)

Może Ci chodzić o to co w załączniku (dodałem stop na 30 klatce MC ramka, guzik photogallery przekierowałem na 31 klatkę MC ramka a nie sceny)

Generalnie to trudno mi dojść do tego o co Ci może chodzić :]
Uprość sobie przykład. Zrozum prosty, potem przenieś działający schemat na swój projekt.

jac_szcz - Wto 12 Kwi, 2011 21:05

shastaan jesteś wielki!! Nawet nie masz pojęcia jak blisko krążyłem :)
Chodziło dokładnie o tą animację. Napisałeś, że miałem ustawiony stop na timeline sceny, ale w Twoim pliku też tak jest... Z tego co widzę zmieniło się tylko
_parent.ramka.gotoAndPlay no i zmiana pozycji w skrypcie ramka (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie)
Tak czy inaczej działa!! Pozostał mi do uruchomienia audioplayer i gotowe :)

[ Dodano: Pon 25 Kwi, 2011 23:10 ]
Witam ponownie
Próbowałem kombinować z audio playerem na wszystkie sposoby i nie udało się.
Większość dostępnych playerów działa przez impotowanie mp3 do swi, mój ładuje osobne pliki mp3 i to mi odpowiada... Może jakieś sugestie?

Mam również problem z preloaderem. Nie uruchamia się kolejna scena a preloader chodzi w kółko...

Efekt można zobaczyć klikając na kontakt
http://hitecs.webhop.org/...lscr/index.html

W załączniku swi fitstage gdzie jest player oraz kontakt gdzie jest preloader.

Kamil1624 - Sro 15 Cze, 2011 17:40
Temat postu: To w moim mieście Mła sugestia i inspiracja
Ja bym zrobił Full screen wykorzystał fotki z klubu jako tło. I zrezygnował bym z flash-a. Jqery w tym wypadku by wystarczyło i znacznie uprościło. możesz wykorzystać już gotowe rozwiązania. Mi strasznie podoba się coś TAKIEGO widział bym przechadzkę po przez piastowską do piwnicy musiał byś tylko najlepiej stworzyć jakąś pętle by nie było widać kończącego się filmu. Przechadzka mogła by być związana z ludźmi przekazującymi sobie kamerę i zmierzającymi do klubu Film to flash za pomocą z-index w css spuszczony na dół tylko nie wiem czy jeszcze coś tam nie jest wykorzystane. ewentualnie gdybyś szukał inspiracji to możesz spojrzeć tutaj A odnośnie tego co zrobiłeś to fajnie tyle że przyciszył bym troszkę muzyczkę na starcie i dodał możliwość przyciszenia lub zgłosnienia. Powiększył bym też okno animacji teraz większość ludzi ma już wysoka rozdzielczość i troszkę to małe. W szukajce znajdziesz na pewno full screen. To są tylko takie małe sugestie mam nadzieję że podsunąłem Ci troszkę pomysłów. Jak byś chciał to wykorzystać to daj znać na pw ,może uda mi się pomóc coś więcej. Ps muza świetna:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group