SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Grafika - pewnie banalne pytanie

ener0 - Pią 20 Kwi, 2007 20:06
Temat postu: pewnie banalne pytanie
mam dajmy na to koło i jest one w białym kwadracie w PH CS2 uzyłbym pióro (potem scieżka> utwórz zaznaczenie) i byłoby po kłopocie ( na koło na niejednolite tło bez tego białego kwadratu).

W Swishmaxie jest bezier, po obrazku wnioskuje że to pióro ;];] ale jak obrysuje dany element dam CTRL + C potem CTRL + V to wklei mi się tylko ten kształt który zrobiłem Bezierem. Jak to zrobić aby koło wkleić na niejednolite tło bez kwadrata białego.

Próbowałem:
1. w photoshopie obrysować CTRL+ C i w swishmaxie CTRL+ V. nic nie pomogło wkleiło się z białą ramką
2.w photoshopie obrysować i wkleić na przezroczyste tło też nic.
3. obrysować bezierem w swishmaxie nic nie dało .
Prosze o pomoc

Seb - Pią 20 Kwi, 2007 20:31

moze w PSie zapisz jako format *.png lub gif zamiast jpg'a? czy to o to biega? bo w sumie nie kumam ;)
ener0 - Sob 21 Kwi, 2007 08:31

to ci wytłumacze lepiej.

Mam takie koło :

i mam np. takie tło

;];] chodzi o to że te koło chciałbym wkleić w te tło ale w swishmaxie.

Tło mam niejednolite na całej stronie i chciałbym tam wkleić koło ale bez tego kwadrata ;];]

wiesz o co mi chodzi ??

Seb - Sob 21 Kwi, 2007 09:31

no to wgm transparent tło jedynie
przeźroczystość możesz dać klikając różdżką vide na obrazku i wklepując delete gdy koło dookoła będzie zaznaczone

potem tylko insert image i viola

a mazie-tło moze być już jpg- mniej zajmuje ten format

;)

o to biega? w załączeniu pliczek

ener0 - Sob 21 Kwi, 2007 15:10

już sobie zrobiłem sam, ..... ale thx że odpisałeś pomógł 4 you
hugosik - Nie 20 Maj, 2007 12:03

Witam, mam ten sam problem a dokładnie jako tło mam droge a jako obrazek mam busa i jego obramówka jest biała i chce zeby w SWISH Max nie bylo tego widac. HELP!
Czytajac post "seb" mało rozumiem robiłem tak jak on napisał ale nic sie nie dzieje. pomocy!

Seb - Nie 20 Maj, 2007 21:45

daj busa w PS i powiel warstwę z owym busem,
potem tą warstwę na samym dole wyczyść i zrób aby była przeźroczysta,
busa z warstwy nad tą "przeźroczystą=wyczyszczoną=ctrl+a i del" wyczyść z białego tła
save as bus.PNG i insert image do smaxa.
:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group