SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Grafika - Splash do oceny

maribt - Nie 24 Kwi, 2005 13:50
Temat postu: Splash do oceny
Witam
Zapraszam do oceniania splasha do tutorialu o selekcji w photoshopie który miałem zadany jako praca domowa z przetwarzania informacji (nauczycielce się podobało :) )
link: splash

P.S. Początkowo miałem zamieścić cały tutorial bo może komuś by się przydał ale całość zajmuje 85 MB więc zrezygnowałem z tego pomysłu :D ale jeżeli ktoś ma jakieś pytania z photoshopa to w miarę możliwości chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
maribt

bulion - Nie 24 Kwi, 2005 13:53

ładnie!
może troszke to czarne obramowanie kuleje.
troche zbyt "nieurozmaicone".

maribt - Nie 24 Kwi, 2005 18:00

bulion napisał/a:
czarne obramowanie

czarne ?? obramowanie jest brązowe :)

JuRgEn - Nie 24 Kwi, 2005 18:06

blad masz
SELEKCJA
PHOTOHOP (NIEMIALO BYC SHOP ?)

maribt - Nie 24 Kwi, 2005 18:12

JuRgEn napisał/a:
(NIEMIALO BYC SHOP


Miało być :D

Dobrze, że nauczycielka tego nie widziała :lol:

tofik - Nie 24 Kwi, 2005 21:15

jest spoko
postawił bym na bardziej proste fonty np: Helvetica inserat dał je na czarno lub cięmny brąz jak ramka i zastosowł na nich efekt farby z wałka tak jak na ramce

pozdro tofik

:-D=

maribt - Nie 24 Kwi, 2005 22:11

Dzięki za wszystkie opinie ale wolałbym raczej te krtytykujące moje prace ponieważ wiem co mam zmienić, a nie jestem jakimś pro grafikiem żeby robić prace idealne :lol: - szkoda :D
takuna - Sro 27 Kwi, 2005 13:46

w jednym czasopismie widzialem tego tutoriala i nie byl raczej twojego autorstwa hymmm... :!:
maribt - Sro 27 Kwi, 2005 22:39

Gość napisał/a:
w jednym czasopismie widzialem tego tutoriala i nie byl raczej twojego autorstwa hymmm... :!:


Witam
Faktycznie podobny tutorial został zamieszczony w czasopiśmie .PSD który jest poświęcony programowi PHOTOSHOP i przyznaje się, że wykożystałem do stworzenia mojej pracy zdjęcia tych kominów :lol: ale resztę zrobiłem według własnego uznania, a tutorialem wspierałem się tylko w "trudnych chwilach :D " tworzenia pracy. W tego typu pracach liczy się także użycie narzędzi typu brush itp. których używałem według własnych preferencji i nie kierowałem się tutorialem ponieważ użyłem podobnej kolorystyki to praca jest podobna.

Pozdrawiam
maribt

Warlock - Czw 05 Maj, 2005 07:42

zbyt mala ostrosc, typografia wysiada. obrazek na lewym silosie jest krzywo wklejony, wrecz przedszkolny blad. co do wygladu to nie jest za ciekawy. co do tutoriala to chyba kazdy potrafi sie poslugiwac brushami zeby stworzyc efekt ziarnistosci.
nie mow mi ze to ma byc spash na strone internetową :shock:

maribt - Czw 05 Maj, 2005 23:55

Warlock napisał/a:
zbyt mala ostrosc

Ostrość czego ??
Warlock napisał/a:
typografia wysiada

Wiem :D ciągle mam z tym problemy :oops:

Warlock napisał/a:
obrazek na lewym silosie jest krzywo wklejony, wrecz przedszkolny blad

może troszkę :oops: ale bez przesady.
Warlock napisał/a:
co do tutoriala to chyba kazdy potrafi sie poslugiwac brushami zeby stworzyc efekt ziarnistosci.

Widać mało jeszcze znasz photoshopa jeżeli uważasz że użyłem tu brusha aby osiągnąc efekt zairnistości :lol:
Warlock napisał/a:
nie mow mi ze to ma byc spash na strone internetową

Nie, nie na stronę, a tak swoją drogą to poczytałbyś co krytkujesz :D (w moim pierwszym poście jest napisane do czego to jest splash.

Pozdrawiam
maribt

SPIDER - Sro 11 Maj, 2005 23:02

moja opinia:
pomysl z kominami/ silosami fajny
ale czciona do napisania Selekcja Photo(s)hop i wypełnienie jak dla mnie mierne
pozatym mi brakuje czegos co by przyciagalo uwage , czegos na czym mozna zaczepic oko.
No i jak juz ktos zauwazyl na lewym kominie obrazek naklejony slabo sie komponuje , jest za bardzo wygiety w stosunku do owalu komina.

kolorystyka jak dla mnie ok (mozna by troszke przyciemnic całosc ;) )

Pozdrawiam

maribt - Sro 11 Maj, 2005 23:16

Witam

Rzeczywiście teraz jak popatrzyłem to widzę, że jest nie dopasowany ten znaczek.

Dzięki

lechu - Wto 17 Maj, 2005 16:14

jak dla mnie to zadna rewelacja , klimat nawet fajny rdza, kolory,stara sciana,nawe sie komponuje to w calosc ale taki efekt mozna wykonac w niecale 10min.


pozdr..........

maribt - Czw 19 Maj, 2005 22:55

lechu napisał/a:
taki efekt mozna wykonac w niecale 10min

hmmmmmm bardzo ciekawe jest to co mówisz bo ja robiłem to tło z godzinę. Zgodzę się z tobą, że można zrobić podobny efekt w 10 minut ale ja starałem się dopracować to żeby wyglądało bardzo realistycznie i napewno takiego efektu nie zrobisz w 10 minut. :mrgreen:

Pozdrawiam
maribt

lechu - Pią 20 Maj, 2005 13:22

ha!
na poczatek znalesz obrazki ktore chcemy uzyc i

1 wystarczy uzyc podstawowych 3 filtrow. Noise i ocean ripple na srodek oraz sprayed strokes na krawedzie.
2.pokombinowac na blending options
3. uzyc jednego z dostepnych brushow na efekty odpadajacego tynku sciany
ewentualnie wykozystac texture albo jakis obrazek znaleziony na necie i wtopic w miejsca, ktore chcemy.
4. obraz wykonany

co do starannosci to zgodze sie z tym ze jak cos chcemy wykonac tak jak to widzmy jak chcemy przedstawic to napewno nie bylo by to 10min ale.................. to jest do zrobienia w 10min 8)


jezeli lubisz taka forme grafiki 2d to polecam ci ten adres www.ef.art.pl napewno ci sie przyda.

pozdr..........

maribt - Pon 23 Maj, 2005 21:40

lechu napisał/a:
wystarczy uzyc podstawowych 3 filtrow. Noise i ocean ripple na srodek oraz sprayed strokes na krawedzie.


Nie używałem żadnego z tych filtrów i za ich pomocą nie wykona się takiego efektu.


lechu napisał/a:
uzyc jednego z dostepnych brushow na efekty odpadajacego tynku sciany

chciałbym to zobaczyć jak się męczysz bruschem :D

lechu napisał/a:
to jest do zrobienia w 10min

Może nie to ale coś "podobnego" faktycznie można wykonać w czasie zbliżonym do 10 minut.
lechu napisał/a:
jezeli lubisz taka forme grafiki 2d to polecam ci ten adres www.ef.art.pl napewno ci sie przyda.

Lubię :D , dzięki

Pozdrawiam
maribt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group