SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - [problem] expand, dodatkowe elementy i specyfikacja

AntekA - Nie 26 Kwi, 2009 00:36
Temat postu: [problem] expand, dodatkowe elementy i specyfikacja
Witam!
Mimo przeszukiwania forów (m.in. TU) i google nie znalazłem rozwiązania mojego problemu więc proszę o pomoc.
Do tej pory zajmowałem się 2D, a przyszedł czas na banner we flashu.
SWiSH jest świetny, niestety nie mogę sobie poradzić z formą expand. Udało mi się zwinąć i rozwinąć elementy, ale:
1. nie wiem jak umieścić na formie rozwiniętej jakikolwiek element (najlepiej ruchomy): tekst, kształt…
2. jak załączony do postu plik uczynić zgodnym z następującą specyfikacją:
Kod:
W celu poprawnego zliczania kliknięć w reklamę, materiał flash musi posiadać na najwyższej warstwie button z przypisaną akcją:
on (release) {
getURL(clickTag, "_blank");
}
UWAGA na wielkość liter w zmiennej clickTag.

Konieczne jest zastosowanie wersji _root.clickTag - w momencie gdy button, do którego przypisujemy tę akcję nie znajduje się na głównej linii czasu(timeline) a jest umieszczony w movieclipie:
on (release) {
getURL(_root.clickTag, "_blank");
}

Wraz z materiałem flash, należy dostarczyć zamiennik w formacie gif o wielkości kreacji bazowej (750x100). Zamiennik emitowany jest dla przeglądarek nie obsługujących Java Script.
Kreacja w postaci "nierozwiniętej" musi posiadać na całej swej powierzchni button z przypisaną akcją:
on (rollOver) {
getURL("javascript:do1expand();","_self");
}

Kreacja w postaci "rozwiniętej" musi posiadać na całej swej powierzchni button z przypisaną akcją:
on (rollOut) {
getURL("javascript:do1little();","_self");
}
Rozwinięcie bannera może nastąpić wyłącznie w wyniku umieszczenia nad nim kursora myszy.

Od tygodnia siedzę nad tym expandem i nie daję rady.
Gdyby ktoś miał chwilę i zamieścił poprawiony plik byłbym niezmiernie wdzięczny.
I bardzo dziękuję za pochylenie się nad problemem!

PS. Forum nie przyjmuje pliku większego niż 256 KB więc wrzuciłem na serwery:
odsiebie.com
wrzuta.pl

eden - Pon 27 Kwi, 2009 15:47

trochę wstrzymywałem sie od odpowiedzi, ze wzgledu na brak możliwości otworzenia Twojego pliku (nie posiadam sm2) i głownie dlatego, że nie rozumiem w czym jest problem. Te specyfikacje banera expandera są z roku na rok widze coraz prostsze.
Zamieszczam przykład jak to ma byc wykonane.

http://www.4eden.net/expand_baner.swf

AntekA - Wto 28 Kwi, 2009 10:43

Dziękuję bardzo!
To jest dokładnie to o co mi chodziło.
Plik swi, który zamieściłeś wyjaśnia wszystko; właśnie tego potrzebowałem żeby popatrzeć co, gdzie i jak umieścić.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję, nie przypuszczałem, że ktoś tak idealnie odpowie!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group