SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - Strona pełnoekranowa

UndefinedMan - Wto 07 Kwi, 2009 18:45
Temat postu: Strona pełnoekranowa
Witam, mam taki problem.

Otóż robię stronę pełnoekranową dostosowywującą się do ekranu lecz nie umiem pogodzić pewnych kwestii z swf ładowanymi z zewnątrz, mianowicie

Mam stronę która ładuje dany SWF po kliknięciu w odpowiedni button.

SWF ładowany jest do MOVIECLIP, ale MOVIECLIP wcześniej mam zdefiniowany o odpowiednich rozmiarach, przykłądowo 400 x 400.

Więc MOVIECLIP umiejscowia się ciągle na środku ekranu i wszystko hula i buczy, ale.....


Ale co zrobić gdy chciałbym aby np SWF, który ładuję z zewnątrz również miał dynamiczną postać, a nie 400x400? Tylko np elementy w tym SWF również były definiowane
że
napis._x = Stage.width / 2 ;
napis._y = Stage.height / 2;

itp.

ale to niestety nie działa gdy go załaduję do głownej strony, więc jak to pogodzić?

sam nie kumam o co mi chodzi :D mam nadzieje, że ktoś zrozumie o co mi chodzi.


Jak się należy do tego przyłożyc? bo ja nie wiem.

shastaan - Sro 08 Kwi, 2009 12:49

ja bym sprobował albo skalowania MC, do którego ładujesz zewn. swfa tym samym skryptem, którym skalujesz całość

drugi pomysł to zczytanie rozmiaru i położenia tego juz wyskalowanego glownego i narzucenie tego rozmiaru i połozenia swfowi, który ładujesz do MC na środku stage.

Tak na prawdę to trochę trudno zgadść czego Ci trzeba bez informacji o kodzie, który Ci to skaluje. Malwy?

UndefinedMan - Czw 09 Kwi, 2009 01:03

a więc tak, nie są to malwy, malwy użyte mam tylko do background.

więc po kolei.

W załączniku są trzy SWI
1. INDEX - głowna strona wczytująca pozostałe movie
2. MC1 - movie, który ma już ustalone rozmiary 400 x 400
2. MC2 - movie, który ustalone ma rozmiary STAGE.WIDTH i STAGE.HEIGHT

MC1 ładowany jest porpawnie tam gdzie chce, a MC2 niestety już nie.

Do tego nie wiem czemu, ale gdy wywale preloader to strona mi się rozjeżdza przy rozszerzaniu okna, a gdy preloader jest to wszystko działa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group