SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - [Swish] obrazek

anfan - Pon 27 Cze, 2005 20:22
Temat postu: [Swish] obrazek
Mam takie pytaniej ka zapisać animacje zrobioną w swishmax jako jakikolwiek obrazek który da się wstawić na stronę lub jak wstawić na stronę takie coś:


<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=5,0,42,0"
id="_1" width="184" height="129">
<param name="movie" value="1.swf">
<param name="bgcolor" value="#FFFFFF">
<param name="quality" value="high">
<param name="allowscriptaccess" value="samedomain">
<embed type="application/x-shockwave-flash"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
width="184" height="129"
name="_1" src="1.swf"
bgcolor="#FFFFFF" quality="high"
swLiveConnect="true" allowScriptAccess="samedomain"
></embed></object>


?? ? pleas

SPIDER - Pon 27 Cze, 2005 21:29

nie piłem (dzisiaj),a pytania nie rozumiem.
nugatt - Pon 27 Cze, 2005 23:36

a ja dzisiał piłem, w sumie ciągle piję, ale pszyszłem zrobic kanapke bo policja do akademika przyzła. chyba jakąs nie fortunna nazwę wybrałes, ra z ID _1 raz name 1.swf. ale nie wiem, to może nie być to.
roland - Wto 28 Cze, 2005 06:57

Cytat:
Mam takie pytaniej ka zapisać animacje zrobioną w swishmax jako jakikolwiek obrazek

Tylko po co robić animację, aby potem zrobić z tego obrazek. Jeżeli jednak musisz, to możesz to zrobić poprzez zwykłe złapanie ekranu, np. wciskając klawisz PrintScrn, a potem wkleić zrzut do zwykłego programu graficznego i obrobić.

Cytat:
jak wstawić na stronę takie coś:
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
....
></embed></object>

W ten sposób wstawiasz do kodu HTML odwołanie do pliku SWF utworzonego w programie :swishmax . Wstawienie tego kodu polega na wklejeniu go we "wnętrze" kodu HTML, w miejscu gdzie ma się znajdować odwołanie do animacji. Możesz to zrobić np. w zwykłym notatniku. Jeżeli jednak nigdy nie pracowałeś w HTML, to odradzam takie eksperymenty, bo możesz wkleić w nieodpowiednim miejscu i cała strona się "rozsypie". Jeżeli chcesz jednak poeksperymentować, to utwórz najpierw kopię strony.

tAboon - Nie 03 Lip, 2005 22:52

podstawy html'a się kłaniają, bez tego ani rusz tutaj.

najpeościej, jeśli masz już w kodzie upatrozne miejsce gdzie to ma być wklejone, po prostu wyeksportuj sobie animacje do HTML+SWF i skopiuj kod z tego html'a do kodu html'a storny gdzie to ma być zrobione (w notatniku polecam, ale możesz się tez pobawić zajączkiem lub innym programem opartym na WYSIWYG, będziesz miał odrazu podgląd)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group