SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - Button.....

Jarek667 - Sob 11 Cze, 2005 21:33
Temat postu: Button.....
W jaki sposób zrobić buttona który działa w taki sposób> Klikam >pojawia sie obiekt klikam w obiekt i robi sie cos tam (dotad mam zrobione> KLIKAM w inny button a ten poprzedni ZNIKA i na jego miejsce ten drugi sie pojawia.

:wink:

Mariusz - Sob 11 Cze, 2005 22:21

Wstaw te obiekty do jednego sprajta i nazwij sprajta np obiekty,ustaw sprajtowi w pierwszej frame STOP ( aby sie nie pojawił sam ) i wstaw STOP co pare frame ,następnie miedzy tymi stopami wstawiasz kolejno obiekty które chcesz wywołac i po kazdym STOP ustaw REMOVE powinno wyglądac to tak :



następnie przyciskowi który ma wywoływac dany obiekt przypisujesz OnPress/Sprites/TellTarget/obiekty/MovieControl/frame2 - i to samo robisz z innymi przyciskami tyle ze podajesz frame zawsze która jest po STOP-ie

Jarek667 - Sob 11 Cze, 2005 23:51

NIe rozumiem o tego "OnPress/Sprites/TellTarget/obiekty/MovieControl/frame2" tzn robie wg tego i pokazuje mi skrypt na czerwono :/

Ten obiekt który sie pojawi to chce zeby był odowłaniem do Linku i po kliknieciu znikął (w niego lub w inny button)

nugatt - Nie 12 Cze, 2005 00:13

zniać ma guzik, czy obiekt?
Jarek667 - Nie 12 Cze, 2005 09:36

no obiekt ma zniknąc, bo to ma byc takie menu w którym jak cos klikne to pojawia sie podmenu
nugatt - Nie 12 Cze, 2005 10:35

zrobiłem plik (prawie taki jak mariusz). proszę. to powinno ci wszystko wyjaśnić. dzieki guzikom przechodzisz do określonych pozycji w sprite o nazwie obiekty. jak klikniesz na obiekt to znika. chyba o to chodziło

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group