SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - [Problem]Link w SwishMax...

MaR - Czw 09 Cze, 2005 02:52
Temat postu: [Problem]Link w SwishMax...
Mam pewnien problem. Otórz robię napis i w skrypcie wstawiam:

on (press) {
getURL("http://link.htm");
}

potem gdy wciskam na napis nic się niedzieje. Jak zrobić w swishmaxie link ?

SPIDER - Czw 09 Cze, 2005 07:50

jeszcze target trzeba podac
czyli np:
on (press) {
getURL("http://link.htm","_blank");

}
_blank =otworz w nowej stronie
jak zaznaczysz opcje guided mode w zakladce skryptow to masz jeszcze tam do wyboru jakies opcje
chyba _self ,_top i cos jeszcze.

MaR - Czw 09 Cze, 2005 08:41

dalej nie działa :/ aha i chcę w tym samym oknie a nie w nowej stronie ;p
Mariusz - Czw 09 Cze, 2005 09:26

To tak zrób jak napisał Spider tylko okienko window zostaw puste.
MaR - Czw 09 Cze, 2005 10:46

jakie okienko window ?
Mariusz - Czw 09 Cze, 2005 11:16

Gdy zaznaczysz getURL to pod ramką główną na dole pokazą ci sie dwie mniejsze ramki: "Url" i nizej "Window"
Jarek667 - Czw 09 Cze, 2005 18:25

Cos zle robisz bo mi to działa

A jak zrobic przycisk ze jak klikne na niego to pojawia sie obietk w danym miejscu i zostaje ?

Mariusz - Czw 09 Cze, 2005 20:18

Zajrzyj tu
Jarek667 - Czw 09 Cze, 2005 21:48

Tam nie ma odpowiediz na moje pytanie. Chyba ze cos nie czaje.

Klikam w buttona i efektem tego jest pojawienie sie efektu na którym sa inne przyciski. Jak to zrobic ?

Mariusz - Czw 09 Cze, 2005 22:09

.. myslałem ze chcesz wywołac obiekt i innej strony www w konkretne miejsce
ok zrób jakis obiekt ,napis np dodaj mu efekt, przekonwertuj go jako button,ustaw sobie co ma robic ten button,potem przekonwertuj go do sprajta i nazwij tego sprajta np button, sprajt musi miec ustawienie ( stop playing at end etc...),następnie ustaw sprajtowi we frame 1 STOP a obiektowi znajdującemu sie w nim PLACE albo jakis efekt pojawiania sie we frame 2.Potem robisz drugi obiekt konwertujesz do buttona i przypisujesz mu akcje : Sprites /tellTarget /nazwa sprajta ("button" w tym przypadku ) i druga akcja : GoToAndPlay / a w ramkach nizej: Target:button/ Frame 2 - i to tyle,a jesli chcesz aby button który wywołuje obiekt nie powtarzał sie tylko raz zadziałał wstaw w sprajcie STOP we frame 3 - Mam nadzieje ze udało mi sie to jakos wyraznie napisać :) załączam pliczek z przykładem
Pozdr

MaR - Pią 10 Cze, 2005 08:09

jeśli chodzi o to okienko window to też tak zrobiłem, i dalej nie działa

[ Dodano: Pią Cze 10, 2005 8:19 am ]
Aha, tutaj wkładam załącznik z plikiem na którym zrobiłem link, może to wam coś pomoże.

mariooshec - Pią 10 Cze, 2005 09:15

Po prostu zamień tekst z dynamicznego na statyczny i będzie działać, poza tym lepszym sposobem jest użycie komendy 'release' zamiast 'press'
Mariusz - Pią 10 Cze, 2005 11:25

..dokładnie tak jak pisze Mariooshec,w pliczku masz ustawiony tekst dynamiczny a nie statyczny..
MaR - Pią 10 Cze, 2005 11:35

Dzięki, teraz działa ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group