SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Moja strona w SWiSH-u - Animowane menu JCDesign

czajnik - Pon 25 Lut, 2008 00:24
Temat postu: Animowane menu JCDesign
Strona w swishu w trakcie realizacji, jednak menu ktore było najabrdziej skomplikowane dla mnie do wykonania jest juz gotowe(prawie), jesli macie jakies sugesie to chetnie wezme je pod uwage :-)

JCDesign

Musiałem napisac troche skryptu tak aby menu pamietało poprzedni stan i w zalesnoci od tego odtwarzana jest konkretna animacja pwrotu.. pewnie robiłem to na około ale nie jestem za mocny w action script..

Strona jest ciezka ze wzgledu na tło, planuje preloader.. jest w tracie robienia..

mielu - Pon 25 Lut, 2008 11:45

dlaczego muszę ją przewijać, przecież niej est aż tak wysoka (po co to wolne miejsce na górze)
marcino - Wto 26 Lut, 2008 14:03

witam,

Dla mnie bomba, tylko zmieniłbym to ze jak powiedzmy klikasz link "portfolio" to już ponowne jego kliknięcie jest zablokowane a nie ze potem klikniesz go jeszcze raz to animacja tego leci ponownie.
Co do sublinków to trochę dzikie jest to że klikasz w niego i leci przeładowanie strony.
poszukaj informacji o telltarget (jakiś czas temu było o tym na forum).
:wink:

czajnik - Wto 26 Lut, 2008 16:25

tak tylko ze problem polega na tym ze srona jest generalnie w PHP a menu tylko flashowe a niebardzo mi wychodzi podpinanie mojego CMSa do Swisha, a zczytywanie kodyu podstrony z pliku gdzie jest on przypisany do zmiennej jest dosc niewygodne pozatym mam problemy zeby tekst byl traktowany jako html a nie zeby mi krzaki z kodu wczytywal, na marginesie powiem ze tutoriale ze sron nie pomahgaja :-) moze dlatego ze mam wersje 2 a nie 1 programu..
porzuk - Pią 21 Mar, 2008 13:30

Zawsze możesz użyć funkcji iframe na ramce w której wczytuje ci działy.
Wtedy będzie przeładowywało Ci tylko tą ramkę a nie całą stronę i moim zdaniem problem z miganiem strony bo nieładnie to wygląda ( chodzi o samo miganie w trakcie przeładowywania )
zostanie rozwiązany :)

mielu - Pią 21 Mar, 2008 15:31

porzuk napisał/a:
Zawsze możesz użyć funkcji iframe na ramce w której wczytuje ci działy.

gratulacje pomysł godny naśladowania.
A kto teraz używa ramek, jaki profesjonalny serwis leci na ramkach ?? Rramki to przeżytek, który powinien z 5 lat temu być zakazany, ale jest nadal grono "fachowców" bazujących na archaizmach.

marcino - Pią 21 Mar, 2008 17:10

witam,
a właśnie jak to zrobić:
menu w flashu reszta w html, i jak to zrobić żeby przeładowywało tylko dana tabelkę a nie całą stronę ? bo jak zrobimy np. jakaś animację to co kliknięcie w linka ona będzie się odpalała od nowa.

kiedyś coś takiego widziałem w php'ie ale nie pamiętam gdzie ;-)

----
ok mam odpowiedź ;-) trzeba użyć ajax'a

:wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group