SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - zleceniodawca

Michał - Sro 01 Cze, 2005 13:10
Temat postu: zleceniodawca
Witam!
Chciałby zaczerpnąć waszych doświadczeń jeżeli chodzi o kwestię współpracy na linii zleceniodawca - twórca strony, jakie ramy czasowe określać zwykle na wykonanie projektu strony oraz ewentualnie naniesienie poprawek lub zmian.
Pytam nie bez powodu bo ostatnio współpracuję z agencją, która oczekuje wszelkich zmian w leyout'cie strony już na następny dzień i nie mówię tu o zmianach kosmetycznych ale o zmianach wymuszających o dodanie całych scen, oddzielnych swf'ów lub całych fotogalerii do których trzeba obrobić foty itd.
PZDR Michał

trucker - Sro 01 Cze, 2005 14:49

wedlug mnie, zeby bylo dobre i niezawodne to min 2-3 dni. jesli agencja daje zlecenie na "wczoraj" to sorry, ale nie jest nic warta i trzymalbym sie od niej z daleka. Pracodawca powinien szanowac i siebie i pracownikow, anie pozyskiwac klientow ktorzy przypomnieli sobie ze maja slabe strony !
SPIDER - Sro 01 Cze, 2005 15:55

Cytat:
wedlug mnie, zeby bylo dobre i niezawodne to min 2-3 dni.

Ty mówisz o wykonaniu projektu ? 2-3 dni ?!

tAboon - Sro 01 Cze, 2005 16:19

3-4 dni na przedstawienie projektu , okolo 2 tygodni na przedstawienie praostatecznej wersji, 2 dni na poprawki i wsio. Tak to powinno wyglądać.
SPIDER - Sro 01 Cze, 2005 16:55

jak zrobic dobry projekt w 2 dni ?
chyba ,ze zle rozumiem Wasze pojecie slowa "projekt".

Ja robie 3 projekty dla zleceniodawcy i daje mu mozliwosc wyboru,ale nie trwa to 2 dni tylko co najmniej 10-15,a jeszcze daje do wypelnienia formularz zeby poznac firme i dostosowac projekty do tego jak dzialają.

Jak wygladaja Wasze projekty : czy to tylko uklad strony miejsce na tekst i początki grafiki , czy np. 2 wybrane dzialy zrobione dosc solidnie np. glowna strona i jakis jeden wybrany dział,czy jeszcze inaczej?

maribt - Sro 01 Cze, 2005 22:41

Witam

SPIDER napisał/a:
a jeszcze daje do wypelnienia formularz zeby poznac firme i dostosowac projekty do tego jak dzialają.


Czy mógłbyś zapodać mi tkai formularz na maila ?? bo może mi się kiedyś przydać.

Pozdrawiam

Michał - Czw 02 Cze, 2005 15:50

właśnie z czego składa się taki formularz bo bardzo mnie to zainteresowałe,
A tak na merginesie to jednak moje uwagi wobez mojego zleceniodawcy są uzasadnione, czasam trzeba był zrobić fotogalerię z jakiś 150 zdję wybrać 30 obrobić jej bo przeważnie były do dupy i zrobić z tego galerię w 6 godzin przeważnie powstawała z tego kupa g..... której w życiu komuś nie pokaże;-)

SPIDER - Czw 02 Cze, 2005 16:51

kwestia pytan w takim formularzu to Wasza indywidualna sprawa
mozecie zapytac jaka jest branza tej firmy ,np. kto ma byc odbiorca,czy dzieci ,mlodziez czy dorosli, zapytac o jakis odbiorcow na ktorych im konkretnie zalezy np biznesmenow ,wedkarzy czy kolekcjonerow monet

czy firma raczej stawia na mlodych czy na starszych ludzi
czy ma jakies stuletnie doswiadczenie czy tez jest od roku na rynku ,
mozna tego wymyslac a wymyslac a po kazdym pytaniu zarysowuje sie jakis ksztalt tego co macie zrobic, inny slogan wymyslicie dla firmy mlodej a inny dla takiej ktora ma 100 lat doswiadczenia,
inna kolorystyka bedzie jesli to strona dla dzieci inna dla doroslych
teksty bardziej luźne dla mlodziezy , powazniejsze dla doroslych

mozna poznac glowne cele firmy i zapytac o kilka przymiotnikow jakimi by sie okreslili np: rzetelni,kreatywni,doswiadczeni,otwarci itd. (a potem wrzucic to do intra)
mozna zapytac o styl strony ,czy ma byc prosta stonowana, latwa w obsludze czy wesola,wymagajaca myslenia :) i dostarczajaca troche rozrywki.

ja wlasnie tak o tym mysle, strona powinna byc wizytowka firmy i poznanie chocby ogolne klienta i jego pojecia o tym co by chcial ma juz wplyw na projekt.

zawsze tez (gdzies ktos mądrze napisal) trzeba dawac klientowi troche wiecej ponad to co chce, taki bonusik, bo moze za 0,5 roku bedzie potrzebowal prezenacje na CD swojej firmy i przypomni mu sie wlasnie wasza "firma".
pytam tez o logo firmy,ewentualne zdjecia ,czy robi je profesjonalny fotograf, wersje jezykowe strony, czy dostane teksty, bo przeciez nie wiem czym sie zajmuje dana firma na tyle zeby wymyslec 10 tekstow na jej temat.

siadzcie z dlugopisem ,wybierzcie sobie firme x i zastanowcie sie co checie o niej wiedziec zeby zrobic jak najlepszy projekt i wyjdzie z tego taki wlasnie formularz czy tez zakres pytan do klienta.... nic trudnego.

/nie koniecznie formularz, czasem wiecej moze wyjsc z rozmowy z klientem w jego biurze, zadaje sie te same pytania a nie ma ograniczenia w odpowiedzi, jak w formularzu.


uwaga : :)
powyzsze rzeczy nie sa poparte jakims ogromym doswiadczeniem,to tylko przyklad tego jak mozna dzialac.

rozpisalem sie jak zwykle.
Pozdrawiam.

JuRgEn - Czw 02 Cze, 2005 18:51

czyli konkretnie zalozenie , odbiorcy strony , co ma reprezentowac strona , wyglad i takie tam :D
lechu - Czw 02 Cze, 2005 21:41

w moim przypadku to
1 dzien na wykonanie layoutu strony, 2 dzien animacja i jej publikacja na roboczej domenie, po wykonaniu takiej strony czekam na reakcje klijenta tz czy podoba sie uklad strony,kolory odpowiadaja,zdjecia itd. po akcepcie dostaje materialy i uzupelniam strone trwa to od 1 do 2 dni(siedzac w pracy po 8 godzin) w zaleznosci od wielkosci projektu. i checi do pracy :wink:

Co do twojego pytania to moim zdaniem wymuszaja na tobie kolejne godziny pracy za ktore ci raczej nie placa(jezeli pracujesz zdalnie)

Jak zabierasz sie za projekt to ustal najpierw z nimi jak ma to wygladac, jakie kolory
uklad,ilosc linkow i reszte specyfikacji strony i przedstaw im wstepny projekt.

Ja nigdy nie zmieniam strony ostatecznie po akcepcie,co najwyzej zmieniam zdjecia i teksty, jezli dana firma,agencja tak kombinuje to raczej chca zebys im wykonal cala robote a tu trzeba uwazac pracujac zdalnie bo moga cie wykozystac i wcale ci nie zaplacic, zeby tego uniknac trzeba przestrzegac kilku zasad

1.nigdy nie dawac zrudel do strony dopuki niezaplaca ci przynajmiej 75% naleznego ci wynagrodzenia

2. jak kaza ci zmieniac uklady(po akcepcie) policz to sobie czas to pieniadz

3.trzymac wszystkie maile od nich co chca zmienic(zeby mozna bylo sie puzniej klucic)
czesto jest tak ze najpierw pisza ci maila ze tu chca zmienic kreske tam zdiecie robisz tak a oni ci pie.........la ze mialo to wygladac inaczej masz maila od nich wiesz co robic

4. stary patent niektorych webmasterow przedstawiaj projekt w rozdielczosci 500x500 kolor
i 800x600 czarnobialy(rozdzielczosc podana przykladowo) na miejszej widza jak to wyglada w kolorach na wiekszej jak starannie wykonales strone.

ostatnio chcialem zrobic strone dla zlecenia z prv.pl napisalem maila do zleceniodawcy, przedstawilem portfolio itd. napisalem ze jestem w stanie wykonac ten projekt i wiecie co odpisal moze pan sprubowac i CISZA! nic o stronie nie wiadomo co i jak, jak on to widzi itd.
napisalem tam znowu co i jak---CISZA! odrazu podziekowalem za te strone poprostu szkoda czasu.

podsumowujac moim zdaniem powinienes albo z nimi powarznie porozmawiac albo zmienic zleceniodawce bo nie od dzis wiadomo ze Polak POTRAFI i jak bedzie cie mogl wykorzystac to napewno to zrobi.



pozdr.........

zozio - Pią 03 Cze, 2005 09:39

MOGĘ PRZESŁAĆ TAKI FORMULARZ. Mam go od firmy która będzie budować naszą stronkę.
kto chce niech da znać na GG1075828

lechu - Pią 03 Cze, 2005 10:23

najlepiej bedzie jak umiescisz go na forum.


pozdr...........


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group