SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - Klika pytań ....

Jarek667 - Sob 14 Maj, 2005 12:22
Temat postu: Klika pytań ....
Witam wszystkich :) Mam kilka pytań:

1) Który lepszy SwishMax czy Swish2 ?
2) Dlaczego nie działają mi "przykłady" które zamieszczacie do sciagniecia ? (ściagam rozpakowuje klikam odpala sie swish i jakies błedy z wersją )
3) W jaki sposób zrobic w swishmax przycisk który bedzie słuzył do przechodzenia np do sceny 2 a inny przycisk do sceny 3 ?

Bede miał jeszcze kilka pytan ale narazie tyle ;)

Z góry dziekuje za odp.

tAboon - Sob 14 Maj, 2005 12:55

AD 1. ) Swishmax ma wiecej funkcji, oraz dla mnei jest prostszy, chociaż przyznam się szczerze ze w swish2 pracoalem bardzo krotko bo pare godzin;
AD 2. ) Jeżeli Cis ię pojaiwa błąd niezgodności wersji otwieranego SWI , to ściągnij sobie najnowszą wersje SWISHmaxa ze strony swishzone I będzie wszystko działało.
AD 3. ) Tworzysz sobie dwaq obiektyu które mają być jako batony. Po czym konwertujesz je do batona, i przypisujesz taki skrypt
Kod:
on (press) {
    gotoSceneAndPlay("<current scene>",1);
}
Gdzie current scene oznacza tuaj ta konkretną scene; albo wpisujesz taki skrypt
Kod:
on (press) {
    gotoSceneAndPlay("Scene_2",1);
}
gdzie Scene_2 -- oznacza nazwe sceny, a ta jedynka po przecinku konkretną klatke w tej scenie

Jarek667 - Sob 14 Maj, 2005 15:46

Przyciski mi juz działają -teraz sie wziołem za trudnijesze rzeczy :lol:

Jak sie robi efekt przeźroczystości ?

Nie moge obczaic do czego słuzy "SPRITE"

JuRgEn - Sob 14 Maj, 2005 15:59

Ekhem:
Przezroczystosc - ustawienie w opcjach koloru obiektu opcji:
Alpha (100 % - obiekt widoczny w pelni)

SPRITE jest dynamicznym obiektem , animacja , movieclipem (tworzymy jakis obiekt i convertujemy go do sprajta i wtedy nadajemy mu efekty itd. - sprajt rozni sie od zwyklego obiektu z nadanym efektem tym ze jesli nie ustawisz w nim STOP bedzie powtarzany w kolko - to tak wytlumaczylem na chlopski rozum :wink: )

tAboon - Sob 14 Maj, 2005 16:37

No i jeśli wewnątrz sprajta zastosujesz jakis efekt, to po wyjściuz tego efektu możesz zastosować kolejny efekt. Na zwykłym obiekcie teog nie zrobisz
Jarek667 - Nie 15 Maj, 2005 15:16

Ale to ładnie wszystko wychodzi :lol: :D

A Jak zrobić zeby np pewna sekwnecja liter "asdfghjklzxcvbnmqwertyy" leciała w kółłko np na dole ekranu - tj czasem w tv podają jakąs informacje - Mi wychodzi z przerwą a ja chce zeby nieprzerwanie to było.

Juz ze godzine próbuje to zrobic :(

SPIDER - Nie 15 Maj, 2005 16:45

skopiuj ten tekst ,wklej zaraz za pierwszym ,nadaj mu te same efekty i na listwie czasowej kiedy konczy sie efekt dla pierwszego tekstu ,dla drugiego ustaw "place" i ten sam efekt co dla pierwszego ...wtedy uzyskasz takie cos ze w momencie jak przeleci pierwszy tekst zaraz za nim leci ten sam (jak w tv :) )

pobaw sie tez z "instance of" to jest jakby kopia sprajta ktora przejmuje jego obiekty i efekty.

/gotowego rozwiazania nie wysyłam, jak sie samemu dojdzie co i jak, to jest frajda :)

tAboon - Nie 15 Maj, 2005 17:21

Instanc ja ma jeszcze jedno wielkiego plusa, prakwtycznie nie zwiększa o nic wielkości swf'a :idea:
Jarek667 - Nie 15 Maj, 2005 18:57

Heh zrobiłem tak jak mi napisałes, ale wyszło tak że jest taka duza przerwa a ja chce zeby to ciurkiem leciało ze tak sie wyrażę.

Drugi napis rusza gdy pierwszy juz sie konczy a jak ustawiam ze drugi z małym opuźnieniem to potem w drugim okrazeniu znowu jest źle :(

SPIDER - Pon 16 Maj, 2005 10:55

ciezko mi sobie wyobrazic jak to u Ciebie wyglada (zwlaczsza dzisiaj rano ) ,przeslij jednak tego .swi to cos popatrze.
Jarek667 - Pią 20 Maj, 2005 14:10

Dzieki spider za pomoc :D


Powiedzcie mi czy jak robie strone i mam główną secne i robie sobie przycisk który odsyła do czegos innego to trzeba robić NOWĄ scene czy na tej głównej mozna ? (tych przysków mam kilka) Teraz mam do kazdego przycisku odłyacz do innej sceny, ale nei wiem czy to jest poprawnie....

tAboon - Pią 20 Maj, 2005 14:20

To zalezzy jakiej wielkości jest wsumie caly swf, jesli jest za duży tworzysz nowego swf'a, jesli jest w miare przyzwoity Tworzysz nową scene. przejście pomiędzy tymi scenami jest płynne. Przy oddzielnym swf'ie dochodzi sprawa ladowania.
JuRgEn - Pią 20 Maj, 2005 14:24

wszystko moze byc na jednej scenie.... tylko musisz odpowiednio podzielic ja stopami itd :wink:
Jalek - Sob 28 Maj, 2005 14:10

A ja mam skoleji taki priblem ze chcialbym ajk najezdzam na jakis przycisk zeby wyskakiwal mi jakgdyby nad nim jakis tekst. Jak to zrobic :?:
JuRgEn - Sob 28 Maj, 2005 15:14

W over state ( w butonie) umieszczasz ten swoj napis.
Wszystko masz tu opisane :
http://swish.wodip.opole.pl/przyciski/index.html

tAboon - Sob 28 Maj, 2005 22:36

oj JuRgEn coś sie popsułeś :P chyba nie zrozumiałeś pytania chłopaka, ale nic spox i tak jesteś najlepszy :-D= . Chodziło mu raczej o pojawianie się komentarza do buttona tak jak w standardzie jest w zwykłym html'u.

Musisz zrobić sobie to co chcesz aby Ci się pojawiało po najechaniu na buttona i skonwertować sobie to do sprite, nadać temu spritowi unikalna nazwe oraz zanzaczyć jako TARHET jeśli nie zaznaczyło się z automatu. W pierwszej klatce wewnątrze tego sprite wstawiasz STOP. W następnej klatce dajesz PLAY (ważne abyś zaznaczył opcje w zakładce sprite "stop playing at end of sprite" inaczej po zakończeniu jakiegos egeltu będzie powracał sprajt do odtwarzania od początku).

W buttonie wstawiasz skrypt który będzie wyglądał następująco
Kod:
on (rollOver) {
    koment.gotoAndPlay(2);
}
W ten sposób Ci sie pojawi dany komentarz. (po najechaniu na buttona odwołanie następuje do sprite o nazwie koment gdzie ma być odtwarzane od klatki drugiej)

W załączniku podpietu jest plik gdzie jest to zrobione jak to powinno wyglądać. Zrobiony jest również efekt znikania komentarza po zjechaniu z buttona.
Kod:
on (rollOut) {
    koment.gotoAndPlay(15);
}
W klatce 11 wstawiony jest STOP ( po zakończeniu efektu pojawiania się komentarza) a w klatce 15wstawiony PLAY gdzie jest efekt znikania komentarza.

Załącznik do rozebrania i przeanalizowania.

[ Dodano: Sob 28 Maj, 2005 22:39 ]
Prośba o zakładanie nowych tematów jeśli kolejny problem odbiega od aktualnie poruszanego.

JuRgEn - Nie 29 Maj, 2005 10:21

tAboon napisał/a:
i tak jesteś najlepszy

jakies watpliwosci ? 8)

Jarek667 - Czw 09 Cze, 2005 15:44

Dzieki Spider za pomoc.

Ja mam jeszcze nie jasnosc z tymi przyciskami. Ok do następnej sceny idzie oka wszystko, ale jak zrobić zeby po kliknieciu otwierała sie strona html nie w nowym oknie tylko w np. target "glowna" ?? (jest menu na stronie html która jest podzielona ramką na 2 czesci : menu i glowna )

tAboon - Czw 09 Cze, 2005 15:51

ramki i SWiSH jest zawsze problem.
Jeśli dobrze pamiętam możesz tylko otworzyć w tej ramce co jest swf, do innej niestety się chyba nie odwołasz.

Jarek667 - Czw 09 Cze, 2005 16:21

Kurcze to stwarza duzy problem dlamnie bo chciałem zrobic menu takie fajne w SWiSH do mojej stronki w html.

próbowałem uzyc programu 123 Menu ale tam działają mi tylko 2 przyciski a np 3 juz nie chociaz identycznie jest wpisne :lol: nie wiem dlaczego tak sie dzieje...

Moze macie jakies proste menu z odowłaniem do strony HTML ? :> (link)

SPIDER - Czw 09 Cze, 2005 21:12

chwila,nie rozumiem ,chcesz sie odwolac do ramki html'owej majac menu w innej ?

moja propozycja : zrezygnuj z ramek na stronie ,bo tego sie juz dawno nie uzywa,poczytaj o czyms co sie nazywa " iframe ", to w skrocie jest strona html w stronie html . wtedy w glownym indexie robisz menu i tabele do ktorej wstawiasz iframe a w menu zrobionym w swishu przy targecie w GetURL wpisujesz nazwe iframe'a.
taki iframe moze miec wlasnego scrolla albo i nie,wlasnie tlo itd
przyklad masz tutaj bo robilem takie cos komus kiedys :
http://www.hgr.opole.pl/zawody/
(pasek z menu i animacja to swish,wszystko jest osadzone w jednym pliku html a poszczegolne dzialy sa ladowane do iframe.
Jesli chodziCi o wlasnie takie co to moge napisac jak sa podlinkowane dzialy w pliku .swi

tAboon - Pią 10 Cze, 2005 09:24

Prosze o nadawanie odpowiednich do zadawanego pytania, oraz nei "sklejanie" kilku pytań w jednym temacie.

Reguła : Jedno Pytanie Jeden Temat

Przenosze Temat


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group