SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - Jak wyłączyć antyaliasing?

Trev - Sro 11 Maj, 2005 21:31
Temat postu: Jak wyłączyć antyaliasing?
Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem Swisha więc mnie nie zjeżdzajcie :D Mam taki problem że utworzony tekst jest na poczatku ostry, i im dalej idzie w prawo tym bardziej rozmazany jest. Czemu tak się dzieje ? Czy jest gdzieś możliwość wyłaczenia AA czy taka opcja nie istnieje ogólnie ? Tekst na początku wydaje się być bez AA, a potem tak lipowato wygląda. :)

Z góry dzięki.
Pozdrawiam :)

maribt - Sro 11 Maj, 2005 21:53

Witam serdecznie na forum Trev

Czy mógłbyć mówić trochę jaśenij?? bo chyba źle cię rozumiem.
Trev napisał/a:
utworzony tekst jest na poczatku ostry, i im dalej idzie w prawo tym bardziej rozmazany jest

według mnie jest to raczej niemożliwe ale mogłem cię xle zrozumieć.

tAboon - Czw 12 Maj, 2005 08:36

Opisz to dokładniej albo daj screena do obejrzenia
Trev - Pią 13 Maj, 2005 08:04

znaczy sie już chyba to udało mi się zrobić, zmieniłem na dynamic w opcjach tekstu i jest wyraźne ale takie jakby rozjechane, ale niech już będzie może nawet lepiej jest :]

A co do tego rozmazywania to jest coś w tym stylu:

Ale zauważyłem że to samo dzieje się w Photoshopie więc nie wiem :] dziwne takie

tAboon - Pią 13 Maj, 2005 08:27

Może to być wina nieskalibrowaneog monitora. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy
Delinquent - Pią 13 Maj, 2005 19:03

Zaznacz tekst. W zakładce transform wybierz anchor point: top left. W tej samej zakładce jeśli współrzędne X i Y nie mają pełnych wartości, to niech mają. Teraz powinno być wyraźnie. Jeśli nie to prawdopodobnie tekst, który jest rozmyty pojawia się za pomocą jakiegoś efektu (przy pixel fontach jedynie fade in ich nie rozmazuje, ewentualnie maskowanie). Jeżeli chcesz aby tekst pojawiał sie za pomocą jakiegoś efektu (np: slide in) musisz wcześniej przekonwertować go do postaci sprita i dopiero sprait'owi nadać efekt. Jest jeszcze jedna sytuacja w której może występować rozmycie, to kerning czcionki z nie pełnymi wartościami.

P.S. Oczywiście te rady mają zastosowanie w przypadku urzycia pixel fontów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group