SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - Preloader pojawia się zawsze od 30 lub 40 procenta

tAboon - Nie 24 Kwi, 2005 20:17
Temat postu: Preloader pojawia się zawsze od 30 lub 40 procenta
Pytanko może i proste i banalne, nie weim dlaczego,a le zauważyułem że w moim preloaderze pojaiwa się on od okolo 30 może 40 procenta. i Jest to niestety zawsze. co moze być nei tak. załączam skrypt preloadera
Kod:
onFrame (5) {
    if (sceneFrameLoaded("sprawozdania",-1)) {
        gotoSceneAndPlay("taboon",1);
    }
}
onFrame (8) {
    percentLoaded.text = "Loading - " add getPercentLoaded() add "% Complete";
    bytesTotal.text = Math.round(getBytesLoaded() / 1000) add " KB out of " add Math.round(getBytesTotal() / 1000) add " KB Loaded";
    loaderBar._xscale = getPercentLoaded();
    if (getPercentLoaded() >= 99) {
        nextSceneAndPlay();
    }
}
onFrame (9) {
    prevFrameAndPlay();
}


Można ten problem zaonserwować TU

roland - Pon 25 Kwi, 2005 06:39

Nie wiem, czy to może mieć znaczenie, ale możliwe, że zadeklarowałeś baaaaaardzo dużą grafikę, która wczytuje się właśnie na początku
tAboon - Pią 13 Maj, 2005 22:41

A jezeli bysmy wyeliminowali duza grafike??
roland - Sob 14 Maj, 2005 14:38

Nie chodzi o to by ją całkowicie wyeliminować. Chodzi o to by ją zadeklarować w odpowiednim miejscu pliku wynikowego stworzonego w SWiSHmax. Możesz bowiem określić, że grafika wczytuje się przed animacją, czy też przed jej pierwszym wyświetleniem (jest jeszcze kilka innych możliwości).

Niestety nie mogę Teraz Ci jednoznacznie powiedzieć jak to się robi (jest to opisane w mojej książce), bo jestem w delegacji i nie mam dostępu do SWiSHa.

----
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych (już je poprawiłem), ale pisałem nie na swoim kompie

tAboon - Sob 14 Maj, 2005 16:40

ok, w Poniedziałek sobie lookne w pracy do książeczki. Ale jakby Ci się nawinęła jakaś myśl jeszcze będę bardzo wdzięczny :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group