SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

SWiSH Max - problem z przyciskiem

mayol - Pon 18 Kwi, 2005 09:28
Temat postu: problem z przyciskiem
Witam
Mam takie pytanie czy da sie zmusic przycisk do pracy tzn. mam zrobione menu w ktorym jest kilka przyciskow np przycisk 1, przycisk 2, przycisk 3 , przycisk4 w takiej wlasnie kolejnosci maja sie ladowac na stronie i tak sie laduja , ale chcialbym aby po kliknieciu na przycisk np.3 wchodzil on na miejscen przycisku nr1 a nr jeden zajmowal miejsce przcisku nr 3 i tak samo z innymi ale zeby zawsze po klikneciu na ktorykolwiek przcisk tzn nr2,3,4 ladowal on w miejscu nr 1 a nr jeden zajmowal miejsce tego wskazanego .
Mam zrobine przciski i za pomoca move wiem jak je przsowac , tzn klikam na nr np.3 i on wchodzi na miejsce nr 1 ale gdy puszczam ten przycisk tzn przycisk myszki to on wraca na swoje miejsce a chcialbym aby pozostal tam gdzie byl w momencie klikniecia na niego tzn na pozycji przyscisku nr1.
pozdrawiam

tAboon - Pon 18 Kwi, 2005 13:40

Ładne zadanie sobie wymyśliłeś do stworzenia. Polecam w takim wypadku każdego batona zgrupować jako sprajt. W batonie numer 1 (który jest juz w sprajcie) na lini czasu STOP. Po STOP'ie np.: jakieś 5 klatek później play i wstawić mu efekt MOVE i przesunięcie w dane miejsce np.: w miejsce batona numer 2. Po tym przesunięciu znów zrobić mu STOP i znów parę klatek później PLAY, wstawić efekt MOVE i przesunięcie w miejsce batona numer 3. Dla batona numer 4 zrobić to samo.
W każdym batonie 2 3 4 podobnie jak dal batona numer 1 wstawić STOP potem Play wstawić efekt move do przesunięcia w miejsce batona numer 1. oraz napisać odwołanie do batona numer 1 aby przesunął się w miejsce daneog batona naciskanego. Przykład załączam do pobrania.

[ Dodano: Nie 08 Maj, 2005 21:47 ]
Uznaje temat za zamknięty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group