SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Moja strona w SWiSH-u - Strona Stowarzyszenia Kolorowe Sale dla Chorych Dzieci

lord_Weiss - Nie 09 Kwi, 2006 11:44
Temat postu: Strona Stowarzyszenia Kolorowe Sale dla Chorych Dzieci
www.kolorowesale.q4.pl


PS. :

Od razu uprzedzam - strona otwiera się w nowych oknach z powodu dużej ilości textu i grafiki dlatego tak się dzieje - jeden plik uważam za dużo by zaważył.

Strona miałą być prosta i tak też jest proszę o sugestie i uwagi.


Pozdrawiam

fox22 - Nie 09 Kwi, 2006 13:25

zrób maske i nie będzie tego brzydkiego... ze jak dajesz inny dział to zanika wszytko, i będzie płynne przejście :D
Piotr - Nie 09 Kwi, 2006 15:21

I znów nie mogę się oprzec wrażeniu, że ta strona jest wykonana w HTML'u :-\ (przy pomocy SWISH'a) ... no cóż, może to tak właśnie ma być :mrgreen:
... :-D=

lord_Weiss - Nie 09 Kwi, 2006 15:28

fox22 napisał/a:
zrób maske i nie będzie tego brzydkiego... ze jak dajesz inny dział to zanika wszytko, i będzie płynne przejście :D


fox możesz wyjaśnić o co dokłądnie chodziło chętnie zrobiłbym tak, żeby top był widoczny a csała reszta za każdym razem się ładowała osobno.

Piotr - wiem właśnie że kiepsko to wygląda pod tym kątem

nugatt - Nie 09 Kwi, 2006 17:01

czy przypadkiem ta strona już oceniana nie była
lord_Weiss - Nie 09 Kwi, 2006 18:31

nugatt: jeszcze nie była
MBabelek - Nie 09 Kwi, 2006 19:29

lepiej dodaj tlo do strony, bo ten banner allegro wszystko psuje :)
nugatt - Nie 09 Kwi, 2006 19:36

kolorowe sale a strona taka szara (głównie środek)
czcionki trochę rozmyte.
to ładowanie każdego działu 'de novo' trochę dziwne jak na flash-stronę
fajne logo (słońce)

lord_Weiss - Wto 06 Cze, 2006 19:31

hmm mam prośbę: może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić maskę, żeby nei było tego irytującego przejścia pomiędzy podstronami ??
erbe - Wto 06 Cze, 2006 20:16

Nie żadną maskę tylko zrób każdy dział w oddzielnym swfie i działy ładuj do sprite'a poprzez loadMovie.
lord_Weiss - Wto 06 Cze, 2006 20:40

erbe napisał/a:
Nie żadną maskę tylko zrób każdy dział w oddzielnym swfie i działy ładuj do sprite'a poprzez loadMovie.


No właśnie i tak chyba zrobię :) .

Chcę się jeszcze upewnić: każdy swf, który będzie ładowany musi być tego samego rozmiaru - czy można ewentualnie zrobić swf o równej Wysokości - tak aby idealnie zmieścił się text plus grafika, która obecnie znajduje się na kolejnych podstronach. Poprzez to działae chciałbym uniknąć scroli w niektórych swf`ach...

erbe - Wto 06 Cze, 2006 21:24

Nie musi mieć tych samych rozmiarów, ale po co sobie robić robotę i za każdym razem dopasowywać rozmiar ;)
lord_Weiss - Wto 06 Cze, 2006 22:11

Na przykłąd dlatego, żeby w przypadku gdy będzie więcej textu czy też grafiki uniknąć robienia scrola w swishu ... Chyba rzumiesz
erbe - Wto 06 Cze, 2006 23:14

Hmmm no wlasnie ja bym dał scrolla w SWiSHu a raczej unikał suwania całej strony w przeglądarce ;)
lord_Weiss - Czw 08 Cze, 2006 08:00

erbe napisał/a:
Nie musi mieć tych samych rozmiarów (...)


Ale z tego co wiem, to określa się w głównym swf`ie (w tym gdzie będą ładowane kolejne animacje) - miejsce do którego animacje (swf`y) będą ładowane - jak w takim razie poradzić sobei z sytuacją gdy będą równe rozmiary kolejnych swf (oczywiście pomijając fakt, że można zawsze zrobić scrolla w animacji)?

erbe - Czw 08 Cze, 2006 10:53

Jeśli nie ustalisz wielkości Sprite'a do którego będą ładowane swf'y w głównej animacji to będą się ładowały w swoich oryginalnych rozmiarach. Jeśli natomiast ustalisz wielkość tego Sprite'a to wydaje mi się, że wymusisz wtedy również rozciągnięcie bąsź skurczenie ładowanych swf'ów.
lord_Weiss - Czw 08 Cze, 2006 11:23

erbe: gdybyś mógł spojżeć na załącznik - to jest przykłąd właśnie swf`a ładowanego z zewnątrz - gdzie są wydaje mi się definiowane rozmiary łądowanych swf`ów z zewnątrz.

Mógłbyś podać , jeśli masz coś takiego pod ręką przykład, gdzie te wymiary wcześniej nie są dyktowane przez rozmiar tego pola w głównej animacji?

Ew. gdzie taką informację znajdę w książce :roland `a bo nie mogę znaleść :/

erbe - Czw 08 Cze, 2006 12:01

Jutro zerknę bo dzisiaj mam urwanie głowy :-\
lord_Weiss - Czw 08 Cze, 2006 14:17

ok :) pozdr.

[ Dodano: Sob 10 Cze, 2006 18:00 ]
Byłem przez weekend chory i podziałałem z nową wersją strony, przede wszystkim, żeby była żywsza no i zastosowałem ładowanie zewnętrznych swf. Uwagi mile widziane.

www.kolorowesale.q4.pl

Brakuje tylko powitalnej strony - jeszcze przed załodowaniem swf`ów - mam problem polegający na tym, że gdy wstawię w głównej animacji text, to później on przykrywa ładowane swf`y. Wie ktoś może jak to obejść ??

AproX D - Pon 12 Cze, 2006 15:17

widzę zmiany 8) - już nie ma tego denerwującego przeładowania - zmień czcionkę w preloaderze gdyż totalnie nic nie widać ( widać tylko jakieś posklejane pixele )
lord_Weiss - Nie 09 Lip, 2006 17:06

Znowu zmieniłem - powróciłem do starego wyglądu ale oczywiście pozmieniałem wszystko. Proszę o opinie...:

www.kolorowesale.q4.pl

slim shady - Sob 29 Lip, 2006 12:04

nie jest to taka zła strona może być.
nugatt - Sob 29 Lip, 2006 12:07

sponsorzy. ta zółć i ich nazwy. no nie za bardzo.
AmigoGD - Sro 02 Sie, 2006 20:01

Moim skromnym zdaniem strona w ogole bez "pomyslunku"! Na mnie robi wrazenie jakby ktos na sile i szybko chcial cos zrobic nie wiedzac dokladnie co. Do tego uwazam ze w ogole nie wykorzystuje mozliwosci technologii flash wiec po co robic w czyms skoro pozytku z tego zadnego? Jesli ktos chce robic szybko strony to polecam html-a gdyz w technologii flash jest to moim zdaniem awykonalne by zobic szybko i dobrze!
Az sie prosi zanimowac menu, dolozyc animowany header, urozmaicic strone ciekawsza grafika, dolozyc tlo na backgound, znormalizowac style czcionek.. ehh duzo wymieniac....

maribt - Sob 05 Sie, 2006 23:02

Ja bym na twoim miejscu zostawił we flashu headera a resztę zrobił w html'u.
Szczerze mówiąc to nie rozumiem po co wsadziłeś do flasha ten tekst

rzepa - Nie 06 Sie, 2006 10:19

Oceniajac jako strone w html jest niczego sobie, a skoro we flashu to zdecydowanie za mało się postarałeś...
Kermit - Czw 24 Sie, 2006 02:25

hmm ja bede dosc surowy :D jak dla mnie pasztet

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group